DieRoten.pl
Reklama

Kicker: Odejście Sabitzera nadal niewykluczone

fot.
Reklama

W trakcie letniego okienka transferowego, klub ze stolicy Bawarii opuściło już wielu zawodników pierwszego zespołu, gdzie trenerem jest Juliana Nagelsmann.

Jeśli mowa o odejściach z pierwszego zespołu, to Bayern opuścili tacy gracze jak Robert Lewandowski, Chris Richards, Marc Roca, Omar Richards, Lukas Mai, Christian Fruechtl, Niklas Suele, Corentin Tolisso oraz Malik Tillman (wypożyczenie).

Nie można jednak wykluczyć, że stolicę Bawarii wciąż opuści jeszcze jeden czy dwóch piłkarzy. Według doniesień niemieckiego magazynu „Kickera”, kandydatem do sprzedaży w dalszym ciągu pozostaje Marcel Sabitzer. Jego następcą mógłby z kolei zostać Konrad Laimer.

Mimo wysokiej formy, sprzedaż nadal możliwa?

Dziennikarze zaznaczają, że choć Marcel prezentuje się obecnie bardzo dobrze i jest jednym ze zwycięzców letnich przygotowań, to wewnątrz klubu wciąż rozważa się jego sprzedaż. Gdyby ostatecznie Sabitzer opuścił Bayern, to jego miejsce zająłby wspomniany wcześniej Laimer.

Monachijczycy od tygodni posiadają porozumienie z Austriakiem w sprawie długoterminowego kontraktu, ale problemem jest fakt, że „Bawarczycy” nie chcą spełniać żądań finansowych RB Lipsk. Od dłuższego czasu nie było też żadnego ruchu między klubami, dlatego też transfer wydaje się być coraz mniej pewny tego lata.

Inny kandydat do sprzedaży

Nie tylko Sabitzer może odejść z Bayernu – według „Kickera” przyszłość Joshuy Zirkzee pozostaje otwarta. Zainteresowanie wyrażają przede wszystkim kluby z Anglii. Mówi się, że do końca letniego okienka mistrzowie Niemiec będą jeszcze chcieli rozwiązać temat jego ewentualnego transferu. Gorącym kierunkiem jest obecnie Stuttgart.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...