DieRoten.pl

Kicker: Najpierw dyrektor sportowy, potem prezes

29.11.2018, 21:56:36
FotoOlimpik

Nie od dziś wiadomo, że Oliver Kahn w niedalekiej przyszłości miałby przejąć ważne stanowisko w drużynie rekordowego mistrza Niemiec, czyli w Bayernie Monachium.

Wszystko zaczęło się, kiedy Uli Hoeness ogłosił, że w przeciągu najbliższych dwóch lub trzech lat zamierza odejść ze stanowiska prezydenta klubu ze stolicy Bawarii. Przy czym 66-latek zaznaczył, że jego następca musi być kimś mającym doświadczenie z gry na boisku.

– Będę wykonywał swoje obowiązki jeszcze przez 2 lub 3 lata, po czym chcę następnie pozostawić mojego następcę z pełną kasą. Wtedy będą mogli robić z pieniędzmi wszystko, co tylko będą chcieli – powiedział kilka tygodni temu Hoeness.

Media podłapały ten temat błyskawicznie i od razu zaczęły spekulować kto miałby zastąpić Uliego na tym jakże ważnym stanowisku. Wśród kandydatów wymieniało się przede wszystkim Olivera Kahna, który jak doskonale wiemy jest legendą Bayernu Monachium.

Wedle najnowszych informacji niemieckiego magazynu "Kicker" Oliver Kahn miałby przejąć funkcję dyrektora sportowego ekipy "Gwiazdy Południa" latem przyszłego roku lub też na początku 2020 roku.Następnie po ukończeniu tak zwanego stażu, legendarny "Tytan", przejąłby obowiązki prezesa Bayernu, które obecnie piastuje przecież Karl-Heinz Rummenigge.

Sylwetki legendarnego golkipera nie trzeba raczej nikomu przedstawiać, albowiem 49-latek spędził w Bayernie Monachium dokładnie 14 lat swojej piłkarskiej kariery. Z FCB Kahn zdobył między innymi Ligę Mistrzów czy osiem tytułów mistrza Niemiec. Były już kapitan "Die Roten" rozegrał w sumie dla swojego klubu 632 spotkania!

źródło: Kicker.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama30.11.2018 14:09
To była by naturalna kolej rzeczy :) FCBM!
30.11.2018 09:28
Tytul nijak się ma do artykułu. Nie ma słowa o dyrektorze sportowym w środku. Czyli kliknąłem i się nabrałem :)
30.11.2018 09:08
Od kilku tygodni nie pojawiają się praktycznie żadne nowe wiadomości. Czy to w Niemczech czy w Polsce, ciągle te same artykuły: Kahn i 200 mln na transfery. I o tym że Kovac jest do zwolnienia. Praktycznie nic nowego nie podają.
29.11.2018 22:22
Nie wiem po co prasa wlecze ten temat w nieskończoność. Na razie prezesem jest Uli i tyle w temacie. Po dzisiejszym artykule nic nowego się nie dowiedziałem, w kółko jedno a to samo!!

reklama