DieRoten.pl
Reklama

Kicker: Lucas chce odejść z Bayernu

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

Niestety, ale zachodzi coraz większe prawdopodobieństwo, że tego lata stolicę Bawarii opuści nawet dwóch środkowych obrońców…

Po tym jak Benjamin Pavard miał poinformować władze Bayernu, że nie przedłuży swojego kontraktu z monachijczykami, według najnowszych doniesień magazynu „Kicker”, Lucas Hernandez również pragnie odejść latem z bawarskiego klubu…

Podobnie jak w przypadku Benjiego, umowa jego rodaka jest ważna do końca czerwca 2024 roku. Dzienniakrze wspomnianego wyżej źródła dodają, że najwyraźniej obaj wicemistrzowie świata z 2022 roku pragną tego lata zmienić otoczenie klubowe i podjąć się nowego wyzwania w karierze.

Jeszcze kilka tygodni temu sprawy wyglądały bardzo dobrze w przypadku przedłużenia umowy Lucasa, ale teraz Paris Saint-Germain zaczęło poważnie zabiegać o usługi 27-latka.

Mówi się, że w dniach poprzedzających zdobycie mistrzostwa Niemiec, Francuz powiedział drużynie, że zasadniczo zgodził się z paryżanami i chciałby odejść. Dopiero okaże się jednak, czy „Bawarczycy” zgodzą się na sprzedaż. Pewnym jest, że Thomas Tuchel bardzo ceni Hernandeza i walczy o jego zatrzymanie.

Nowy stoper koniecznością

Jeśli Bayern ostatecznie opuści nie tylko Pavard, ale i również Hernandez, to monachijczycy będą chcieli, a nawet musieli pozyskać nowego stopera o wysokiej jakości. Oczekuje się, że utalentowany Tarek Buchmann awansuje z Campusu do profesjonalnego składu na nowy sezon.

18-latek ma regularnie trenować z pierwszym zespołem, jednakże w nadchodzącym sezonie 2023/24 będzie on głównie nabierał doświadczenia i praktyki meczowej w drugiej drużynie FCB.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...