DieRoten.pl

Kicker: Lahm nie jest tematem w Bayernie

22.11.2018, 12:57:56
Ł. Skwiot

Rok 2019 ma być przełomowy dla Bayernu Monachium, jeśli chodzi o transfery. Klub pragnie dokonać wymiany pokoleniowej, zaś na ten cel mają zostać przeznaczone ogromne środki (ponad 200 milionów euro).

Mimo wszystko od kilku dni głośno jest o możliwych zmianach w zarządzie bawarskiego klubu – odejść ma Uli Hoeness, jednakże zanim do tego dojdzie, to minie jeszcze sporo czasu. Wynika tak nie tylko ze słów samego Niemca, ale i ostatnich doniesień „Kickera”.

Dziennikarze wspomnianego wyżej magazynu potwierdzają doniesienia swoich kolegów z innych źródeł – Oliver Kahn jest głównym faworytem do objęcia posady w zarządzie Bayernu Monachium. Co więcej sprecyzowano także jaką rolę „Tytan” miałby pełnić po swoim powrocie.

Mianowicie 49-latek miałby przejąć obowiązki obecnego prezesa FCB, czyli Karla-Heinze Rummenigge. Jest jednak pewno ale – do takiej zmiany nie dojdzie jednak w nadchodzącym roku.

Pojawiają się także informacje w sprawie innej legendy klubu ze stolicy Bawarii – Philippa Lahma. Mistrz Świata z 2014 roku również był brany pod uwagę jako ewentualny następcą kogoś z duetu Rummenigge/Hoeness. Na powrót 35-latka przyjdzie nam jednak poczekać znacznie dłużej.

„Kicker” podkreśla, że Lahm związany jest umową z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej co do swojej roli podczas organizacji mistrzostw Europy w 2024 roku w Niemczech. Tym samym były kapitan „Dumy Bawarii” nie jest tematem, jeśli mowa o obejmowaniu przywódczej roli w FCB.

źródło: Kicker.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama22.11.2018 22:28
Lahm prędzej czy później wróci do Bayernu!
22.11.2018 18:41
Jak to mówią, wszystko wyjdzie w praniu:)
22.11.2018 18:18
Lahm jak najbardziej pasuje na kierownicze stanowisko, ponieważ ludzie go szanują i chłop ma intelekt. Nie chciał być podobnie jak Eberl postacią nr 6,7,8 w Bayernie, czyli pionkiem. Bayern powinien swoich wychowanków wiązać z klubem, szczególnie, że paru kumatych tu grało (Eberl, Lahm, Kahn, Linke, Fink, Helmer).
22.11.2018 14:41
Lahm raczej nie ma jaj więc nie wiem czy nadaje się na kierownicze stanowisko. Pamiętam jak kadzil Guardioli.

reklama