DieRoten.pl
Reklama

"Kalle": To był zaszczyt pracować dla ECA

fot. Photogenica
Reklama

Wczorajszego dnia Karl-Heinz Rummenigge oficjalnie pożegnał się z Europejskim Stowarzyszeniem Klubów, którego był prezesem do 2008 roku.

Jak już wszyscy dobrze wiemy prezes Bayernu Monachium nie jest już prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA). 61-letni Niemiec przewodził ECA od momentu jego utworzenia w 2008 roku i przez ten czas wraz z innymi członkami Stowarzyszenia doprowadził do rozwoju piłki klubowej w Europie oraz wprowadzenia wielu istotnych zmian.

Podczas wczorajszego zgromadzenia w Genewie Karl-Heinz Rummenigge oficjalnie pożegnał się z ECA i podziękował za wiele wspólnych lat, które opiewały w wiele sukcesów.

− To był honor i zaszczyt mieć możliwość pracy z wami. Jestem pewny, że dobrze wykonywaliśmy swoją pracę. ECA stała się silnym i godziwym partnerem UEFA i FIFA. Kiedy zaczynaliśmy swoją działalność, to mieliśmy tylko wizje. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że w niecałą dekadę ECA osiągnęła więcej niż nawet marzyliśmy i mieliśmy nadzieję zrobić. Teraz mogę opuścić swoje stanowisko z czystym sumieniem powiedział prezes Bayernu Monachium.

Najważniejsze osiągnięcia ECA pod wodzą Rummenigge od momentu powstania organizacji w 2008 roku:

2008:

− ECA doprowadza do przyznania klubom rekompensaty za ich piłkarzy, którzy biorą udział w rozgrywkach mistrzostw Świata czy Europy. 
− ECA uzyskuje głos w planowaniu kalendarium meczowego.
− ECA jest zaangażowana we wszystkich procesach decyzyjnych dotyczących europejskich rozgrywek klubowych.

2012:

− ECA zapewnia, że organy zarządzające muszą zapewnić ubezpieczenie zawodnikom biorącym udział w turniejach mistrzostw Świata i Europy.

2015:

− ECA osiąga pierwsze w historii porozumienie pomiędzy klubami piłkarskimi a FIFA. Owe porozumienie określa między innymi, że kluby są zaangażowane we wszystkie ważne procesy decyzyjne wpływające na piłkę klubową.
− ECA zapewnia, że kluby otrzymują dwa miejsca w Komitecie Wykonawczym UEFA po raz pierwszy w historii futbolu.

2016:

− Utworzenie „UEFA Club Competitions SA”, które w przyszłości będzie organizować i usadawiać europejskie rozgrywki. UEFA i ECA są traktowane na równi w odniesieniu do wszystkich praw i miejsc w zarządzie.

− To co mnie najbardziej cieszy, to fakt, że przez te niemalże dziesięć lat działalności nigdy nie porzuciliśmy sensu naszej solidarności. Mali rozumieli tych dużych, zaś Ci więksi brali na siebie odpowiedzialność za tych mniejszych. Reformy europejskiej piłki ponownie to potwierdziły. Każdy klub skorzysta na zwiększonych wpływach i co więcej udało nam się zwiększyć płace „solidarity payments” o ponad 40 procent z 199 milionów do 284 milionów euro. Jestem z tego powodu dumny − podsumował „Kalle”.

Podczas wczorajszego zgromadzenia obecni byli również prezydenci UEFA − Aleksander Ceferin oraz FIFA − Gianni Infantino. Prezes Bayernu podziękował im za wiele lat owocnej współpracy a także odniósł się i podziękował za współpracę z pozostałymi członkami i prezydentami jak na przykład Michelowi Platiniemu, który jak sam przyznał „ECA zawdzięcza tak wiele”.

Ty (Rummenigge) świetnie poprowadziłeś naszą świetną współpracę od momentu utworzenia ECA. Możesz być z siebie dumny. Doprowadziłeś do zbliżenia wszystkich europejskich klubów i sprawiłeś, że ich głos stał się słyszalny tak mocno, że każdy teraz może bronić swoich interesów dodał Ceferin.

Rummenigge, który w przeszłości był światowej klasy zawodnikiem jest członkiem zarządu a także prezesem Bayernu od 2001 roku. Dziś podczas 19. Generalnego Zgromadzenia w Genewie ECA wybierze następcę Rummenigge.

Podsumowując chcę wam życzyć wszystkim, abyście dobrze zadbali o ten wspaniały sport. Musimy chronić piłkę nożną zakończył Rummenigge.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...