DieRoten.pl

W najnowszym wydaniu niemieckiego "Bild am Sonntag" znalazł się obszerny wywiad z Karlem-Heinzem Rummenigge, który poruszył wiele tematów związanych z Bayernem Monachium.

Zgodnie z obietnicą przyszła pora na drugą część wywiadu prezesa bawarskiego klubu. We wcześniejszym artykule mogliśmy przeczytać przede wszystkim o zdaniu Rummenigge na temat rynku transferowego oraz kolejnych ruchów Bayernu Monachium.

Podczas rozmowy z dziennikarzem "Kalle" odniósł się także między innymi do osoby Matsa Hummelsa, który odszedł do Borussii Dortmund. Niemiec potwierdził ostatnie słowa Kovaca i Lewandowskiego jakoby stoper nie chciał powalczyć o miejsce w składzie (czemu przecież tak ochoczo przeczono).

Ponadto nie mogło zabraknąć pytań o odejście Hoenessa, o powrót Olivera Kahna, czy też o obecną kadrę "Gwiazdy Południa". Jeśli jesteście ciekawi co miał do powiedzenia Rummenigge na te i inne tematy, to fragmenty jego wypowiedzi znajdziecie poniżej.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

...decyzji Hoenessa o rezygnacji i Hainerze jako następcy:

"...Nie chcę komentować tego tematu. To wyłącznie osobista decyzja Uliego Hoenessa, a on chce to przekazać odpowiednim osobom w Bayernie. Należy to uszanować. Hainer? Nie chcę brać udziału w spekulacjach. Mogę jednak powiedzieć, że bardzo go cenię. Był członkiem naszego zarządu od wielu lat i posiada sporo doświadczenia. Jego kontakty w świecie sportu są wyjątkowe, w końcu był prezesem Adidasa przez 15 lat."

...wcześniejszej rezygnacji z funkcji prezesa:

"...Nie planuję tego. Praca sprawia mi radość, jest bardzo interesująca i wiąże się z wielką odpowiedzialnością."

...powrotu Kahna i jego roli:

"...Moim zdaniem Oliver Kahn to dobry wybór. Musi się przyzwyczaić do nowej pracy, ponieważ nie nauczysz się pracy na Uniwersytecie lub też nie odniesiesz automatycznie sukcesu, ponieważ byłeś dobrym piłkarzem. Ale Oliver podoła temu. Wywiera na mnie dobre wrażenie i jestem spokojny. On dołączy do nas jako członek zarządu z dniem 1 stycznia 2020 roku i musi zostać wprowadzony do struktur klubu. Zanim mnie oczywiście zastąpi, to musi nabrać doświadczenia. Nie możemy zatem tracić czasu. Nie widzę jednak problemu."

...kadry Bayernu:

"...Miejsce 17., 18., 19. i 20. w kadrze muszą zostać wypełnione w przyszłości przez młodych piłkarzy, którzy nie wymagają horrendalnych sum transferowych i zarabiają normalnie. Do tej czwórki każdego roku musimy wciągnąć jednego czy dwóch juniorów, aby mogli otrzymywać szansę gry w pierwszym zespole. To z pewnością będzie interesujące zadanie dla Hansiego Flicka i Niko."

...Dortmundu:

"...Szanujemy się wzajemnie. Moim zdaniem to dobrze, że w końcu mamy inną drużynę w lidze, której celem jest mistrzostwo. Wypuszczenie tytułu z rąk w poprzednim sezonie było dla nich bolesne. Z pewnością jest to jeden z powodów, dla których byli aktywni na rynku."

...Hummelsa i jego transferu:

"...Czy jakieś bonusy przy transferze Matsa zależą od mistrzostwa BVB? Nie! Odrzuciłem to po konsultacjach z Ulim. Owe bonusy dotyczą sukcesów w Lidze Mistrzów. Bundesliga nie jest brana pod uwagę. Co do Hummelsa, to rozmawiał z Niko i chciał dowiedzieć się czy jest planowany jako regularny zawodnik pierwszego składu. Trener powiedział mu, że jest wielka konkurencja i nie może tego zagwarantować. Mats poprosił więc o odejście. Rozmawiał z kilkoma klubami, ale tylko BVB złożyło do nas ofertę."

...relacji z Kovacem:

"...Nasze relacje są bardzo dobre. Dzięki dubletowi Niko po raz kolejny zyskał uznanie. Lubię go także jako człowieka. Ogólnie rzecz biorąc zawsze jesteśmy za ciągłością, jeśli mowa o trenerach."

...Fiete Arpa:

"...Trafił do nas z HSV z drugiej ligi i musi ustabilizować się w pierwszym zespole. Wywarł dobre wrażenie podczas tournee do USA i jest miłym facetem."

 

źródło: Bild am Sonntag

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)

reklama29.07.2019 20:52
tradycyjnie Kalle trochę konkretów przekazał, fajnie gdy on się wypowiada. nie ma tylko lania wody i pitolenia o niczym.
oby się powiodło z Kahnem, oby wypaliły transfery i oby faktycznie ktoś z młodych dostał szansę i wyrósł na solidnego gracza pierwszej drużyny.
29.07.2019 16:53
28.07.2019 22:12
Miejsce 17? Boatenga nie liczy, czy Arpa?
28.07.2019 21:44
Ale Kovaca będzie to już Ostatni sezon a może i aż jego pierwsza Runda!
28.07.2019 21:20
Mats w FCB czuł się średniuo w BVB będzie liderem Ja Mu życzę jak najlepiej i oby przez swoją dobrą grę wrócił do kadry a najlepiaj dla Bayernu jakby BVB wygrał ligę w tym sezonie.

Edytowano : 2019-07-28 21:21:39

Nam trzeba konkurencji.
28.07.2019 20:24
Fajnie się czytało, ale jedna rzecz wpadła mi w oko. - "...Miejsce 17., 18., 19. i 20. w kadrze muszą zostać wypełnione w przyszłości przez młodych piłkarzy, którzy nie wymagają horrendalnych sum transferowych i zarabiają normalnie." - Dlaczego zatem Arp dostał tak dużą kasę...
28.07.2019 18:55
Dla mnie rywalizacja na środku obrony zwiększa rywalizację po bokach obrony, jeśli Hernandez czy Pavard ją przegrają mogą wskoczyć na bok obrony... Kimmich i Alaba tego potrzebują, bo z całym szacunkiem dla Rafihnii, ale to był zapchajdziura...Wypowiedzi względem BVB czy Hummelsa to kurtuazja, ale dobrze się to czyta zamiast wojenek prezesów o pietruszkę jak w Hiszpanii czy we Włoszech...
28.07.2019 15:39
Już pod 17 junior? Oj będzie śmiesznie.
28.07.2019 15:16
Ja się bardzo cieszę, że Jerome został - odwalił kawał roboty podczas okresu przygotowawczego.
28.07.2019 15:14
@Janson I ta walka mu nieźle wychodzi patrząc na grę Boa podczas ICC ,może być ciekawie z podjęciem decyzji kto ma być w pierwszym składzie.
28.07.2019 15:04
Dalej czekam na wypowiedzi hejterów Kovaca, Kelle też jest w spisku mającym oczernić Matsa? Fajnie Kovac przekupił Kelle i jeszcze zastraszył Lewandowskiego że wszyscy mówią o tym że to Hummels się bał rywalizacji. Dobrze że gościa nie ma. Boa to chociaż daje sygnały że będzie walczył o swoje, a ten lamus uciekł bo nie zagwarantowano mu pierwszego składu.
28.07.2019 15:01
Miło się czyta - Karl potrafi się wypowiedzieć na poziomie. Bardzo go lubię i szanuję.