DieRoten.pl

Kahn: Interwencja Neuera mogła być dla niego punktem zwrotnym

19.01.2019, 12:32:29
Photogenica

Wczorajszego późnego wieczoru po kilku tygodniach przerwy do akcji powrócili piłkarze rekordowego mistrza Niemiec. Bayern w meczu inaugurującym mierzył się z TSG Hoffenheim.

Jak już kilkukrotnie wspominaliśmy "Bawarczycy" pokonali swoich rywali 3:1, zaś doskonały wręcz występ zaliczył Leon Goretzka, który popisał się dwoma trafieniami i był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników rekordowego mistrza Niemiec.

Pochwalić należy także Manuela Neuera, który choć był zmuszony raz kapitulować, to mimo wszystko kilkukrotnie dobrze interweniował. Jego koledzy z zespołu z pewnością bardzo zawdzięczają mu pewną sytuację z samej końcówki spotkania, kiedy 32-latek udowodnił swoją klasę.

Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Adam Szalai z TSG znalazł się w doskonałej wręcz sytuacji naprzeciwko Neuera. Snajper "Wieśniaków" bez namysłu uderzył piłkę głową, lecz bramkarz monachijczyków popisał się fenomenalną paradą, która być może uratowała nawet trzy punkty.

Zdaniem legendarnego golkipera Bayernu i kadry narodowej Niemiec – Olivera Kahna – który obecnie pełni funkcję eksperta telewizyjnego, obrona Manuela była dla niego punktem zwrotnym w tym sezonie.

– To mógł być punkt zwrotny w jego sezonie. Potrzebował tego, zaś Bayern potrzebuje Manuela w topowej formie, aby dokonywał takich interwencji na wagę zwycięstwa – skomentował Oliver Kahn.

 

źródło: ZDF
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama21.01.2019 07:47
Wrócił stary dobry Neuer.
20.01.2019 17:42
W końcu interwencja jak za dawnych czasów Neuera.
19.01.2019 19:17
Nie wiem po co w ogóle ten artykuł. Nie to że się czepiam ale dla Manu obrona tego strzału to był obowiązek, nie jakieś wielkie wydarzenie.
19.01.2019 18:38
dobrze, że Manu mógł się trochę wykazać w tej drugiej połowie. oby wszystko wróciło na stare dobre tory.
19.01.2019 15:21
Tą piłkę widziałem już w naszej bramce, ale całe szczęście był tam Neuer.
19.01.2019 12:35
Też tak uważam! Brawo Manu. Teraz może być już tylko lepiej.

reklama