DieRoten.pl
Reklama

Kahn doradza Neuerowi odpuszczenie „kilku” spotkań

fot. Photogenica
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że nawet mimo swojego wieku, Manuel Neuer pozostaje najlepszym bramkarzem na całym świecie.

W przeprowadzonej niedawno ankiecie „Kickera”, 227 piłkarzy nie miało wątpliwości i wskazało na Manuela Neuera jako Najlepszego Bramkarza na Świecie – podobnego zdania jest wielu ekspertów oraz kibiców.

Niemniej jednak warto wspomnieć, że w marcu przyszłego roku Manu skończy 39 lat i choć on sam czuje się w 100% sprawny i gotowy na kolejne wyzwania, to zdaniem Olivera Kahna, golkiper powinien nieco odpuścić i oddać zmiennikowi „niektóre” spotkania, aby ten mógł być w pełni sił na decydujące starcia.

− Wtedy odpuszczałem mecze tu i tam na rzecz Michaela Rensinga, dzięki czemu mogłem się zregenerować i w pełni skoncentrować na decydujących meczach. Tylko on może zdecydować, jak długo chce grać – powiedział Kahn.

− W tym wieku nie jest już możliwe rozgrywanie 50-60 meczów w sezonie na najwyższym poziomie. W pewnym momencie trzeba znaleźć odpowiedni moment na odejście. Odpowiednie wyczucie czasu jest tutaj tak samo wymagające, jak dostarczanie światowej klasy występów przez lata – podsumował Oliver Kahn.

W minionym sezonie, Manu Neuer rozegrał w sumie 33 spotkania, w których to zanotował 11 czystych kont. Warto nadmienić, iż 38-latek ma za sobą bardzo poważny uraz i choć wielu już nie wierzyło w powrót Niemca, to ten wyprowadził wszystkich z błędu i zanotował świetny sezon.


Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...