Juve i Leicester dołączają do najlepszej ósemki LM

Wczorajszego dnia miały miejsce kolejne dwa spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów. Juventus Turyn podejmował FC Porto, podczas gdy odmienione Leicester City mierzyło się na własnym podwórku z Sevillą.

Znamy już kolejne dwie ekipy, które uzupełniają stawkę ośmiu najlepszych drużyn w Europie. Do Bayernu Monachiu, Barcelony, Realu Madryt oraz Borussii Dortmund dołączył Juventus Turyn oraz Leicester City.

Piłkarze „Starej Damy” ograli na własnym podwórku FC Porto, zaś jedyną bramkę z rzutu karnego dla gospodarzy zdobył w 42. minucie spotkania Paulo Dybala – dwie minuty wcześniej czerwoną kartkę ujrzał Maximiliano Pereira.

Z kolei w drugim meczu tego wieczoru Leicester City z nowym trenerem u sterów ograło 2:0 Sevillę. Bramki dla „Lisów” zdobywali kolejno Wes Morgan w 27. minucie oraz Marc Albrighton w 54. minucie.

Dziś wieczorem poznamy dwie ostatnie drużyny, które zagrają w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów. Atletico Madryt podejmie na Estadio Vicente Calderon Bayer Leverkusen (porażka „Aptekarzy” 4:2 w pierwszym meczu). Równolegle ze spotkaniem w Madrycie odbędzie się potyczka Monaco z Manchesterem City (5:3 dla City w pierwszej potyczce).

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się już 17 marca w południe. Dzisiejsze pojedynki 1/8 finału Ligi Mistrzów:

20:45 Atletico Madryt : Bayer Leverkusen (4:2)
20:45 AS Monaco : Manchester City (3:5)