DieRoten.pl

Kiedy Philipp Lahm kończył swoją piłkarską karierę, to wielu kibiców Bayernu Monachium i kadry narodowej Niemiec zastanawiało się kto zastąpi legendarnego defensora i kapitana.

Wybór mistrzów Niemiec od razu padł na Joshuę Kimmicha, który stanął przed bardzo trudnym zadaniem wejścia w buty legendarnego Philippa Lahma. Choć początkowo młody Niemiec miał problemy, to z miesiąca na miesiąc defensor radził sobie lepiej i stał się czołowym zawodnikiem FCB.

Na dzień dzisiejszy nikt z nas nie wyobraża sobie wyjściowej jedenastki bez 24-latka, któremu choć zdarzają się słabsze występy, to zawsze daje z siebie wszystko i jest wielkim wzmocnieniem defensywy i ofensywy „Gwiazdy Południa”.

W samej tylko Bundeslidze Kimmich miał już udział przy dwunastu bramkach. Tym samym Joshua jest pierwszym defensorem w historii niemieckiej pierwszej ligi, który zanotował tyle asyst! Niemiec znany jest także ze swojej wielkiej ambicji – w każdym pojedynku wychowanek VfB daje z siebie wszystko i ciągle jest w akcji.

Co więcej w tym sezonie ligowym 24-latek rozegrał już 32 spotkania w pełnym wymiarze czasowym (34 licząc także poprzedni sezon). Biorąc pod uwagę innych zawodników z Bundesligi, to podobnym wyczynem w kampanii 2018/19 może pochwalić się tylko Waldemar Anton z drużyny Hannoveru 96.

Warto wspomnieć, że legendarny Philipp Lahm nie opuścił ani jednej minuty w rozgrywkach ligowych w okresie od kwietnia 2009 roku do sierpnia 2011 roku – wtedy to były kapitan „Gwiazdy Południa” rozegrał 79 meczów z rzędu „od dechy do dechy”.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Joshua pokonuje średnio 12 kilometrów w każdym starciu (najlepszy wynik w FCB).

Kilka wybranych statystyk Kimmicha w tym sezonie ligowym:

− 12 asyst (drugi najlepszy wynik po Jadonie Sancho)
− 3182 kontaktów z piłką (absolutny TOP w lidze)
− 99 dośrodkowań
− 383,3 przebiegniętych km (drugi wynik w lidze)
− 91,3% celność podań

Jeśli natomiast pod uwagę weźmiemy wszystkie rozgrywki (krajowe oraz międzynarodowe), to Joshua Kimmich rozegrał już w tym sezonie łącznie 45 spotkań, w których miał udział przy 19 golach! Jego dorobek to 2 bramki oraz 17 asyst (najlepszy wynik w całym zespole).

źródło: FCB.de / Twitter

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama11.05.2019 15:55
niech dalej harmonijnie się rozwija. Nie wygląda na takiego, któremu uderzyłoby do głowy.
11.05.2019 15:21
Nic tylko się cieszyć że go mamy, olbrzymi talent!!
11.05.2019 12:58
Chłopak gra w każdym niemal meczu. Mógł odpocząć tydzień temu, mimo że alternatywa za niego marna. Z drugiej strony Rafinha z Hannoverem poradziłby sobie...