DieRoten.pl

„Jamal zasługiwał na Trofeum Kopa!”

18.03.2023, 16:54:41
Shutterstock.com\Saolab Press

W październiku minionego roku poznaliśmy oficjalnie wyniki plebiscytu Złotej Piłki, która jest przyznawana przez francuski „France Football”.

Podczas tej uroczystości wręczono również szereg innych nagród – w tym dla Najlepszego Młodego Piłkarza 2022 roku. Choć eksperci spodziewali się wygranej Jamala Musiali lub Jude’a Bellinghama, to ostatecznie Trofeum Kopa przypadło Gaviemu z Barcelony.

W jednym z ostatnich wywiadów dla klubowego magazynu „51”, na temat braku zwycięstwa 20-latka i swojego wpisu w mediach społecznościowych wypowiedział się Alphonso Davies. Mimo upływu kilku miesięcy od tych wydarzeń, Kanadyjczyk wciąż jest zdania, że to „Bambi” zasługiwał na wygraną.

− To miało dla mnie znaczenie, ponieważ jest to po prostu moje mocne przekonanie. Spójrzcie na tego chłopaka! W moich oczach już teraz jest jednym z najlepszych, a może nawet najlepszym zawodnikiem na świecie w swojej grupie wiekowej. Z całym szacunkiem dla innych, on zasługiwał na Trofeum Kopa! – powiedział Davies.

− Kiedy widzę jego niesamowity talent, ambicję i jego dynamikę, to widzę, jak pewnego dnia trzyma w ręku Złotą Piłkę. Jeśli Jamal będzie kontynuował to, co robił w ostatnich miesiącach, sky is the limit – dodał.

Słuchając wypowiedzi swojego przyjaciela w trakcie wywiadu dla klubowego magazynu „51”, Jamal podkreślił, że słowa Daviesa są dla niego bardzo miłe oraz zaznaczył, że każda pochwała jest dla niego siłą napędową i dodatkową motywacją do jeszcze cięższej pracy.

− Jego słowa sprawiają, że chcę go po prostu przytulić. Oczywiście miło jest usłyszeć coś takiego, ale jestem dopiero na starcie i nie mogę odpuszczać ani przez sekundę. Każda pochwała jest dla mnie zachętą i motywacją do dalszej pracy nad sobą i poprawy. Nikt na tej planecie nie osiągnął wielkich rzeczy tylko dlatego, że ktoś inny powiedział o nim miłe rzeczy. Kiedy Phonzie powiedział, że sky is the limit, trafił w sedno: nie powinieneś stawiać sobie żadnych granic, ale wierzyć w siebie i dawać z siebie wszystko każdego dnia, aby osiągnąć swoje cele. Wtedy pewnego dnia zostaniesz nagrodzony – podsumował Jamal Musiala.

źródło: 51 / FCB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (7)19.03.2023 10:25
Na Mundialu kiwał jak na podwórku, bez efektu końcowego :) ale potencjał ogromny.
19.03.2023 09:40
@Obiektorr ty jak widać oglądasz, ale nie rozumiesz o co w tym chodzi.
19.03.2023 08:59
Tapczan zacznij oglądać mecze a potem się wypowiadaj, nigdy na odwrót
18.03.2023 23:17
Jakieś Pedrie i Gavie mogą mu buty czyścić i wie to każdy kto wykaże się chociaż odrobiną obiektywizmu.
18.03.2023 23:05
Gdyby był piłkarzem Barcelony to wygrałby tę nagrodę. Ale czy takie nagrody są aż tak ważne? liczą się trofea a te ma większą szansę zdobyć będąc graczem Bayernu niż Barcelony, tyle w temacie.
18.03.2023 23:04
Smiechu warte z tą nagrodą Ze to Gavi dostał
18.03.2023 19:54
Jamal powinien dostać tą nagrodę. Ale no tak przecież on nie gra w Barcelonie czy w Realu.