DieRoten.pl

Od wielu miesięcy jednym z głównych tematów związanych z Bayernem Monachium jest dalsza przyszłość występującego obecnie na środku obrony Davida Alaby.

Potencjalnych kierunków dla Austriaka wymienia się kilka, jednakże liczne media nie mają wątpliwości, że na prowadzeniu znajduje się Real Madryt. Sytuacji Davida Alaby i jego możliwym opcjom postanowili z bliska przyjrzeć się dziennikarze portalu „Fussball Transfers”.

Real Madryt

Według dziennikarzy na prowadzeniu w wyścigu o pozyskanie 28-latka w dalszym ciągu znajduje się Real Madryt. Mimo wszystko kwestią otwartą w dalszym ciągu pozostają zarobki zawodnika, podobnie jak to, czy Alaba powinien zostać partnerem Ramosa w obronie, czy jego następcą.

PSG, Manchester City & Chelsea

PSG jest nie tylko zainteresowane Ramosem z Realu, ale i również Alabą z Bayernu. Zarobki 28-latka nie są dla paryżan jakimkolwiek problemem, ale defensor nie chce przenosić się do Ligue 1. Dla Manchesteru City wymagania finansowe Davida także nie stanowią żadnego problemu. Pep Guardiola z wielką chęcią nawiązałby ponownie współpracę z Austriakiem, który mógłby w zespole „Obywateli” grać na swojej ulubionej pozycji w środku pomocy.

W przypadku Chelsea pewnym jest, że „The Blues” planuje przyszłościową kadrę, zaś Alaba jest postrzegany przez nich jako jeden z kandydatów do gry w Londynie. Pini Zahavi posiada dobre kontakty z CFC, jednakże sam obrońca preferuje grę dla absolutnie topowego klubu.

Barcelona & Juventus

Głównym kierunkiem Davida jest Hiszpania (Real i Barcelona). Jednakże w przypadku Katalończyków problemy finansowe mogą uniemożliwić zatrudnienie Alaby. Niemniej jednak 28-latek pragnie najpierw poczekać na nadchodzące wybory prezydenckie. Jeśli mowa o Juventusie, to Austriak nie jest zainteresowany włoską Serią A.

Liverpool & Manchester United

Niedawne doniesienia „The Independent” jasno sugerują, że mistrzowie Anglii mieli się wycofać z walki o Alabę z racji jego wieku i wzrostu (za niski jako stoper w Premier League). W przypadku Manchesteru United mówi się, że „Czerwone Diabły” wycofały się z wyścigu, jako że zarobki 28-latka są zbyt wysokie.

źródło: Fussball Transfers

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama19.01.2021 17:32
Dejwyd jest szczęśliwy ale jeszcze szczęśliwszy jeśli milionów będzie więcej. Opuści więc Bayern.
18.01.2021 22:02
Jak dla mnie ta saga związana z odejściem Alaby szybko się nie skończy. Jedno wydaje się dla mnie pewne, Austriak na pewno z Bayernu odejdzie, dlatego też powinniśmy układać defensywę na nowo, tym, co posiadamy, uwzględniając odejście Davida...
18.01.2021 12:09
Tralalala... ależ powiew nowości.
18.01.2021 11:30
Dokładnie, nic nowego w tej sprawie się nie pojawiło a prasa rozpisuje się na pół strony!!:)
18.01.2021 11:07
A coś się zmieniło ? Chyba nie za bardzo. Dalej nic nie wyjaśniło się i wszystko to plotki i bajki.
18.01.2021 10:55
No jak wygląda ? Nadal chce "swoje" miliony, nie ważne czy to od Bayernu, Realu czy jeszcze kogoś innego - kasa ma się "zgadzać" ;]
18.01.2021 10:34
Jak będzie wyglądać sytuacja po odejściu Alaby? Hmmm. Obawiam się, że zamiast sprzedać Austriaka przed sezonem za np. 25 mln jak Thiago to zostawiliśmy go. Alaba gra słaby sezon, 4 indywidualne błędy prowadzące do goli. Teraz odejdzie za darmo do Realu, a my w zamian kupimy za 30 mln rezerwowego Realu. Taka polityka.
18.01.2021 09:25
Bardziej nurtującym pytaniem dla kibiców Bayernu powinien być fakt jak będzie wyglądać sytuacja po odejściu Alaby. Czy klub się postara i ściągnie kogoś pokroju Upamecano, czy jakiś wynalazek, o którym pewnie większość usłyszy w dniu transferu.
18.01.2021 09:23
Real Madryt
Według dziennikarzy na prowadzeniu w wyścigu o pozyskanie 28-latka w dalszym ciągu znajduje się Real Madryt. Mimo wszystko kwestią otwartą w dalszym ciągu pozostają zarobki zawodnika, podobnie jak to, czy Alaba powinien zostać partnerem Ramosa w obronie, czy jego następcą

A przypadkiem on dwa tygodnie temu nie miał już podpisywać umowy z Realem ? Ta saga z Alabą będzie się ciągła do 1.07.2021. A David jakby nigdy nic będzie pewniaczkiem w układance Flicka, potem pocałuje go w (wiadomo co) i pójdzie sobie spacerkiem do Madrytu, a Hansi będzie musiał układać całą obronę od nowa zamiast odstawić niepewnego Austriaka i budować już teraz linię obrony, która ma ogromne problemy.