DieRoten.pl

Instruktor sędziowski DFB o sobotnim zamieszaniu: Sędzia ponosi winę

05.04.2022, 08:56:07
DieRoten.pl

Jak już informowaliśmy wczoraj, klub SC Freiburg postanowił ostatecznie odwołać się do Sądu Sportowego DFB w sprawie sobotniego zamieszania ze zmianami w meczu SCF z Bayernem.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej otrzymał już odpowiednie dokumenty i najwcześniej pod koniec tygodnia poznamy decyzję w sprawie sobotniego zamieszania na Europa-Park Stadion (przez kilkanaście sekund na boisku przebywało 12 graczy Bayernu).

Na przestrzeni kilku ostatnich dni, swoje stanowisko na temat sobotnich wydarzeń wyraziło już wielu ekspertów, sędziów oraz innych osób związanych z piłką. Tym razem swoje zdanie wyraził Lutz Wagner, czyli instruktor sędziowski DFB, który dał jasno do zrozumienia, że winę ponosi tylko i wyłącznie arbiter.

− W normalnych okolicznościach Dingert lub ktoś z jego drużyny powinien był upewnić się, czy liczba zawodników jest prawidłowa przed wznowieniem gry. Nie zrobił tego – powiedział Wagner.

− Dlatego też to sędzia ponosi winę. To on odpowiada za to, by gra toczyła się z odpowiednią liczbą graczy po obu stronach – dodał.

Instruktora sędziowskiego Niemieckiego Piłki Nożnej zapytano również wprost, czy Bayern ponosi główną winę i odpowiedzialność za wyświetlenie nieprawidłowego numeru na tablicy (zamiast 11, pokazano stary numer Comana, czyli 29).

− Tablica jest wsparciem, a więc narzędziem. Coś takiego zawsze może się zdarzyć i powtórzę się – ostatecznie to sędzia jest odpowiedzialny. Jeśli Freiburg złoży protest, błąd musi zostać wyjaśniony – mówił dalej.

− Nie ulega wątpliwości, że doszło do pomyłki. Następnie sąd sportowy DFB musi ustalić, czy miało to jakiekolwiek znaczenie dla meczu – podsumował Lutz Wagner.

źródło: Spox

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)05.04.2022 09:59
Wcześniej napisałem że ktoś winien być musi i winny jest, sędzia. Dlatego nie wyobrażam sobie by mecz został powtórzony czy nie daj Boże walkower!!
05.04.2022 09:57
Ogólnie sędzia dał ciała po całości, od głównego po bocznych. Gra była w pewnych momentach za ostra. A kartoniki milczały
05.04.2022 09:36
I wszystko jasne chyba to nie jest ciężko umieć liczyć do 12 i patrzeć, czy zawodnik nie schodził w innym miejscu na boisku. Może techniczny sobotniego meczu odda pieniądze i zajmnie się czymś innym jak nie potrafi wykonywać powierzonych mu obowiązków.
05.04.2022 09:34
Kiedyś Kiedyś City też miało małą pomyłkę z wyświetleniem numeru przy zmianie, i jakoś nie było z tego rozgłosu. A tu raptownie wielkie przestępstwo, no bo przecież trzeba dowalić Bayernowi tak?
05.04.2022 09:23
To, że sędzia ponosi winę jest w miarę jasne (choć chyba nie dla wszystkich, ale na to już się wpływu nie ma). Szkoda tylko całego zamieszania, sztucznie z resztą wprowadzonego.
05.04.2022 09:13
To chyba zamyka jakąkolwiek opcje walkowera.