DieRoten.pl

Na początku letniego okienka transferowego klub ze stolicy Bawarii opuściło dokładnie pięciu zawodników. Wśród nich znalazł się między innymi Mats Hummels.

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy wychowanek bawarskiego klubu podpisał z Borussią Dortmund 3-letnią umowę. Nieoficjalnie mówi się, że Bayern zarobił ponad 38 milionów euro – wliczając do tej sumy wszystkie bonusy (zależne m. in. od Ligi Mistrzów).

Po ogłoszeniu transferu Matsa Hummelsa do BVB, jakiś czas później pojawiły się wypowiedzi Kovaca, Rummenigge i Lewandowskiego, z których mogliśmy się dowiedzieć, że 30-latek nie chciał rywalizować o miejsce w wyjściowej jedenastce FCB. Stoper nie zgadza się jednak z tymi zarzutami.

To po prostu nie jest prawdą. Nie mam jednak zamiaru mówić nic więcej na ten temat – skomentował Hummels na łamach „Kickera”.

W tej samej rozmowie Niemiec odniósł się także do braku sukcesu Bayernu w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz do możliwego powrotu do kadry narodowej Niemiec (wiele miesięcy temu Joachim Loew zdecydował, że nie będzie już powoływał Hummelsa, Muellera oraz Boatenga).

− W Lidze Mistrzów nie masz gwarancji. Dla mnie osobiście ostatnie 3 lata były pasmem sukcesów, zaś w gra w LM nie była wcale nieudana, z wyjątkiem poprzedniego sezonu – dodał Niemiec.

− Jeśli pewnego dnia mógłbym ponownie założyć koszulkę kadry narodowej Niemiec, to nie miałbym nic przeciwko. Po prostu zobaczmy co się wydarzy w przyszłości – podsumował Hummels.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama13.08.2019 17:43
Nie rozumiem po co w ogóle takie gadanie? Odszedł do Dortmundu i koniec tematu!!
13.08.2019 12:49
Na dzień dzisiejszy nie byłbym taki pewny czy odszedł do słabszego klubu. Sezon zweryfikuje, póki co BVB porobiła niezłe transfery i walka o paterę oraz o puchar Niemiec będzie ciekawy.
Co do Hummelsa, możliwe, że chciał zmienić otoczenie.
13.08.2019 11:44
@vaterland ta, bo Falk to wyrocznia.

A tymczasem czy to nie Boateng zagrał o Superpuchar?

Jakoś trudno mi uwierzyć w te wyjaśnienia Hummelsa. Zreszta, co miał powiedzieć ?:D
13.08.2019 11:29
Hummels z każdym rokiem zjeżdża coraz niżej. Podziękowano mu w reprezentacji, odszedł do słabszego klubu.
13.08.2019 11:10
Myśle ze nie tyle bal się rywalizacji co niesprawiedliwego traktowania. To o czym pisał Falk- nie będzie grał niezależnie od wyników w okresie przygotowawczym.
13.08.2019 10:38
No pewnie odszedł , bo znudziło mu się bycie mistrzem ?? Wiadomo , że jak przyszedł Hernandez to on nie ma szans

reklama