DieRoten.pl

Jakiś czas temu świat niemieckiej piłki obiegła bardzo zaskakująca wiadomość − Joachim Loew podjął decyzję, że już nigdy więcej nie powoła do kadry trzech podstawowych piłkarzy Bayernu.

reklama

Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy mowa o takich zawodnikach jak Mats HummelsJerome Boateng oraz Thomas Mueller. Decyzja selekcjonera niemieckiej reprezentacji jest nieodwołalna – żaden ze wspomnianych piłkarzy nie zostanie powołany do kadry (przynajmniej za kadencji Loewa).

Gracze rekordowego mistrza Niemiec nie ukrywali swojego rozczarowania faktem, że nie będą mogli już więcej reprezentować swojego kraju. Mimo wszystko cała trójka wciąż żywi nadzieję, że w przyszłości uda im się jeszcze wrócić do ekipy „Die Mannschaft”.

Zwłaszcza Mats Hummels nie zamierza tak łatwo się poddawać. Po dobrym występie w rewanżowym starciu z Liverpoolem stoper „Gwiazdy Południa” w pomeczowym wywiadzie dla niemieckiej stacji „Sky” został spytany przez dziennikarza wprost czy ma zamiar walczyć o swój powrót do kadry.

− Zobaczymy co się wydarzy i czy ostatnie słowo zostało powiedziane. Wiem, że wciąż mam jeszcze kilka lat gry przed sobą. Zobaczymy co dalej – ujawnił Hummels.

W tej samej rozmowie Niemiec odniósł się także do przegranego pojedynku w Lidze Mistrzów z ekipą „The Reds”. Środkowy obrońca bawarskiego klubu zaprzeczył jakoby jego głowa była zajęta myślami o decyzji Loewa. Hummels stanowczo podkreślił, że w pełni skupia się tylko na Bayernie.

Nie myślałem o tym (decyzji Loewa – przyp. red.) szczerze powiedziawszy. Jestem teraz tylko i wyłącznie skupiony na Bayernie i naszym wspólnym sukcesie. Z VfL poradziliśmy sobie świetnie, ale niestety z LFC nie udało się – mówił dalej.

− Oczywiście temat kadry będzie stale powracał. Zwłaszcza teraz, kiedy niebawem czeka nas przerwa reprezentacyjna, na której nie będę po raz pierwszy. To będzie jak wieczność. Ale tak to właśnie jest. Chcemy teraz odnieść z FCB wszystkie możliwe sukcesy i zdobyć oba tytuły. Musimy poradzić sobie z tym. Nie możemy się podłamać – podsumował Hummels.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama16.03.2019 09:50
Ale problem jest w tym że oni wszyscy zaliczyli zapaść formy i to jest bezsporne :)
15.03.2019 15:58
Jeśli Low w taki sposób przekazał graczom że z nich rezygnuje to na pewno decyzji nie zmieni, choćby nie wiem co się działo. Jedyna nadzieja dla wspomnianej trójki na awans do kadry to zmiana selekcjonera, nie stanie się to wcześniej niż w 2020 roku. Jeśli Euro w wykonaniu Niemców wypadnie dobrze to Low zostanie i temat kadry upadnie definitywnie. Jeśli się nie uda a przyjdzie nowy to czy nie będzie już za późno?
15.03.2019 13:36
Niech po prostu koncentruje się na powrocie do formy, bez założeń powrotu do kadry. Jak powróci do dobrej dyspozycji, sukcesy przyjdą same i satysfakcja wróci.
15.03.2019 13:14
Neuer nie jest sobą po kontuzji niestety!!! Ter Stegen pierwszym wyborem Loewa
15.03.2019 12:46
Niech walczy, ale za duże ma wahania formy ostatnio.
15.03.2019 11:31
Wystawiając w pierwszym składzie Neuera kosztem ter Stegena, tylko szkodzi temu pierwszemu.
15.03.2019 11:07
Jogi po ostatnim meczu to pewnie bliżej jest dołożenia do skreślonej trójki Manu niż przywrócenia np. Matsa.

reklama