Hummels daje zwycięstwo Niemcom w końcówce

Wczorajszego wieczoru w stolicy Czech, czyli Pradze, miało miejsce kolejne spotkanie kwalifikujące do mistrzostw Świata w 2018 roku. Czesi podejmowali na własnym podwórku Niemców.

Liderzy grupy C nie mieli łatwego zadania, albowiem Czesi bronili się bardzo zawzięcie i okazali wielkiego ducha walki. Jednakże podopieczni Joachima Loewa ostatecznie odnieśli kolejne zwycięstwo i umocnili się na fotelu lidera.

Ostatecznie spotkanie na praskim stadionie zakończyło się zwycięstwem Niemców 2:1, zaś bramkę na wagę nasi sąsiedzi zza Odry zdobyli w samej końcówce spotkania.

Na pierwszą bramkę 18,093 widzów zgromadzonych na stadionie nie musiało czekać zbyt długo, albowiem już w 4. minucie spotkania po wzorowo przeprowadzonej akcji Niemcy zdobyli bramkę na 1:0 po trafieniu Timo Wernera.

Z minuty na minutę mistrzowie Świata napierali co raz mocniej na swoich rywali, którzy również mieli kilka dobrych sytuacji pod bramką ter Stegena, który jednak zachował czujność i popisał się trzema świetnymi interwencjami. Okazję na podwyższeni bramki miał także Lars Stindl, jednakże zawodnik Gladbach zmarnował swoją sytuację podbramkową.

W drugiej części spotkania obraz gry niewiele się zmienił. Podobnie jak w pierwszej połowie mogliśmy oglądać dominujących Niemców, którzy jednak mieli problemy z doskonale grającą w obronie reprezentacją Czech.

Moment gapiostwa wykorzystał w 78. minucie Vladimir Darida, którzy przepięknym uderzeniem pokonał golkipera niemieckiej kadry narodowej – skrzydłowy berlińskiej Herthy popisał się fenomenalnym uderzeniem z 30 metrów – ter Stegen był bez szans.

Niemcy jak to mają w swoim zwyczaju nie odpuścili i grali do samego końca, czego efektem była bramka zdobyta w 88. minucie spotkania przez Matsa Hummelsa, który pięknym uderzeniem głowy pokonał czeskiego bramkarza.

Spotkanie w pełnym wymiarze czasowym rozegrał zarówno Mats Hummels, Thomas Mueller jak i Joshua Kimmich. Warto podkreślić, że dla Kimmicha było to już 20. spotkanie rozegrane w pełnym wymiarze czasowym z rzędu.

Niemcy zajmują obecnie pierwsze miejsce w grupie C z kompletem punktów po 7 kolejkach. Przewaga niemieckiej reprezentacji nad drugą w tabeli Irlandią Północną wynosi obecnie 5 oczek, zaś bilans bramkowy to 29 zdobytych oraz zaledwie 2 stracone bramki!