DieRoten.pl
Reklama

Hoeness: Powinniśmy dać Choupo 2-letnią umowę

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Jak już wielokrotnie informowaliśmy w ostatnich tygodniach, jednym z tematów, które są obecnie tematem dyskusji wewnątrz FCB, jest przede wszystkim przyszłość Choupo-Motinga.

Obecna umowa kameruńskiego napastnika jest ważna do końca czerwca 2023 roku, zaś jak informowały jakiś czas temu liczne media w Niemczech, monachijczycy rozpoczęli już rozmowy z piłkarzem i jego agentem.

Z kolei podczas ostatniej wizyty w programie „Doppelpass”, na temat Erica Maxima Choupo-Motinga i jego kontraktu wypowiedział się honorowy prezydent bawarskiego klubu, czyli Uli Hoeness, który uważa, że FCB może zrobić wyjątek z długością trwania nowej umowy Kameruńczyka.

− Nie zajmuję się sprawami operacyjnymi, ale prawdą jest, że Bayern jest bardzo poważnie zainteresowany dalszą współpracą − powiedział Hoeness.

− Nie jest to takie proste, gdy po drugiej stronie siedzi Roger Wittmann, który czasem myli zera. Choupo pomógł Bayernowi w trudnej sytuacji. Nikt nie przypuszczał, że może stać się tak istotnym elementem układanki − dodał.

− Rozwinął się wraz ze swoim zadaniem na środku ataku. Bez niego mieliśmy ten problem, że piłka szybko znikała. Dlatego myślę, że powinniśmy spróbować dać mu 2-letni kontrakt − podsumował Uli Hoeness.

Od momentu rozpoczęcia swojej przygody z ekipą rekordowego mistrza Niemiec, napastnik FCB miał okazję rozegrać w sumie 76 spotkań, zaś jego dorobek w tym czasie to 30 bramek, 9 asyst oraz 5 tytułów.

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...