DieRoten.pl

Jakiś czas temu niemiecka stacja telewizyjna RTL poinformowała, że zyskała nowego eksperta, dla którego był to debiut w tej roli. Mowa oczywiście o honorowym prezydencie FCB, czyli Ulim Hoenessie.

Honorowy prezydent Bayernu zadebiutował jako ekspert telewizji „RTL” w dniu meczu niemieckiej reprezentacji narodowej z Islandią. Następnie Hoeness pełnił tę funkcję także w dwóch pozostałych meczach „Die Mannschaft” z Rumunią oraz Macedonią Północną.

Jak się jednak okazuje były to jedyne wystąpienia Uliego jako eksperta, albowiem Niemiec postanowił rozstać się ze stacją i zrezygnować z nowej roli. Informacje te zostały oficjalnie potwierdzone przez „RTL”.

‒ Współpraca od początku była uzgodniona tylko na trzy marcowe mecze. Mieliśmy z Panem Hoenessem z tego dużo zabawy i nadal pozostajemy w dobrej i regularnej wymianie – powiedział rzecznik niemieckiej stacji.

Z informacji ujawnionych przez niemiecki dziennik „Bild” wynika, że powodem odejścia Hoenessa jest zamieszanie, jakie powstało w bawarskim klubie po wypowiedziach Uliego na temat Jerome’a Boatenga – honorowy prezydent FCB przyznał po meczu z Macedonią Północną, że nie zabrałby stopera na nadchodzący turniej EURO.

Na słowa te krytycznie zareagował między innymi Hansi Flick, zaś jakiś czas później poinformowano, że umowa defensora nie zostanie przedłużona, co wywołało kolejny zgrzyt w FCB.

źródło: Bavarianfootballworks.com / Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (18)

reklama16.04.2021 20:42
Padła oficjalna wypowiedź ze strony RTL a Bild swoje ehh
16.04.2021 20:14
Zerafaelo-> no taki fair, że Boatenga wyrzuca z klubu i mnie interesuje jako piłkarz, a nie co robi poza nim i pośrednio tez Flicka za pomocą Hasanka i jeszcze Hainer to człowiek Uliego, wiec zasług dla klubu nikt mu nie odbierze, ale tesknic nie bede, bo trzeba sobie powiedzieć stop, a nie na każdym kroku sie kompromitować...FCBM!
16.04.2021 18:03
Od razu przypuszczałem że powodem zerwania współpracy była jakaś niefortunna wypowiedz. Przypuszczam że Uli nie miał nic złego na myśli, ale tak to już jest, jest osobą publiczną i kontrowersyjną jakby nie było i każda jego wypowiedz będzie szeroko komentowana.
16.04.2021 16:16
@Gladius
Tutaj zgadzam się z tym co napisałeś.
Największe halo jest o to że Hasan i Uli coś powiedzieli. Gdyby nic nie powiedzieli to w lipcu było by że jak można tak zwodzić zawodnika jak nie chcesz z nim przedłużyć kontraktu.
Ja uważam że sam Boateng chciał wiedzieć na czym stoi. Ma czas żeby spokojnie coś znaleźć.
16.04.2021 14:50
Ciekawe czym podpadł Boa do Uliego, bo od kilku lat na silę go wypycha z klubu. Na tym przykładzie widać kto tam dalej rządzi: Uli a Brazzo wykonuje jego rozkazy ;)
16.04.2021 14:11
"Współpraca od początku była uzgodniona tylko na trzy marcowe mecze. Mieliśmy z Panem Hoenessem z tego dużo zabawy i nadal pozostajemy w dobrej i regularnej wymianie" - i tyle w tym temacie.
16.04.2021 12:50
@Gladius masz rację, że duet Lucas-Upa będzie znacznie lepszy pod względem jakościowym od duetu Alaba-Boa ale tutaj bardziej chyba chodzi o oburzenie SPOSOBEM poinformowania Boatenga o rezygnacji z niego na przyszły sezon...
Jeżeli historia z przekazaniem tej informacji tuż przed meczem z P$G jest prawdziwa to Hasan kolejny raz zachował się jak amator i o to jest cała burza z tego co widzę.
#MiaSanMia
16.04.2021 12:36
@hoven, ja rozumiem, że trener mógł go chcieć. Mógł chcieć też Messiego z 50 milionowym kontraktem. Stosunek podatności na kontuzje/wieku/zarobków nie jest za bardzo korzystny w przypadku Boatenga.

A halo jest w takim razie o to, że pozbywamy się "dość utytułowanego" piłkarza, czy że Uli i Hasan powiedzieli że nie zostaje, a powinni go zwodzić do samego lipca?

Jeśli pierwsze, to patrz ("Stosunek podatności na kontuzje/wieku/zarobków nie jest za bardzo korzystny w przypadku Boatenga"), zamiast niego mamy młodego Upamecano, a za Alabę jest nie podnoszący się z z ławki do tej powy Lucas (obaj to spore wzmocnienia względem obecnych wykonawców, w każdym razie w mojej opinii).
Jeśli to drugie, to nie rozumiem jak jasne postawienie sprawy, zamiast zwodzenie zawodnika, może być czymś negatywnym?
16.04.2021 12:26
@Marienplatz @Reeken89 Jeszcze zatęsknicie za Ulim zawsze był fair dla piłkarzy klubu. Zobaczycie jak Hainer typowy korporacyjny boss będzie traktował piłkarzy, za niedługo zajrzy w metrykę Lewandowskiemu zobaczy że nie jest marketingowy dla młodych kibiców i go wystawi na sprzedaż i powie nie jesteś już potrzebny proszę znaleźć sobie nowego pracodawcę. Już teraz traktuje kiepsko Lewandowskiego bo powiedział że najlepszy w zeszłym sezonie był Davies a nie Lewy.
Co do Boatenga popieram Uliego on zresztą wie o wiele więcej, Boa to poprostu kawał skur.... . Lubię agresję Jeroma i to jak potrafi opie.. rywala, podobało mi się jak zdruzgotanego i zapłakanego Suboticia po finale poniżył i za Robbena się odegrał. Ale w oczach obiektywnego kibica/piłkarza to jest bezduszne skurw.. . Poza tym gdy jest VAR tacy piłkarze też niestety stracili na znaczeniu.
16.04.2021 12:14
"Czasem trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny" i z tym was zostawię.
#MiaSanMia
16.04.2021 11:22
@Gladius halo jest po prostu o to ze to nasz pilkarz i jakby nie bylo dosc utytulowanym ktorego obecny trener najwyrazniej chcial zatrzymac

to ze mozna mowic nie znaczy ze trzeba
16.04.2021 11:09
@Gladius wczoraj była jakaś wersja, że to RTL zrezygnował z Hoenessa, a jeszcze jest opcja, że współpraca była uzgodniona tylko na 3 spotkania. Do wyboru do koloru.
16.04.2021 11:05
Wielce Pan Uli zdziwiony heh i bardzo dobrze, bo i tak jest skompromitowany w oczach wielu ludzi...FCBM!
16.04.2021 11:03
@tapczan
"...albowiem Niemiec postanowił rozstać się ze stacją i zrezygnować z nowej roli." - z tekstu wynika, że to Uli zrezygnował. Może nie spodziewał się, że te słowa wywołają takie zamieszanie chce się usunąć. Swoją drogą, nie rozumiem o co to halo. Też bym Boatenga nie zabrał na EURO. Przy trójce, Lucas, Upa, Nicklas, wydaje się, że dalszymi rezerwowymi mogą być Mai i Tanguy, a nie zarabiający krocie Boa.

Edytowano : 2021-04-16 11:08:04

Ostatnie zdanie odnosi się już do kwestii braku nowego kontraktu dla Boatenga.
16.04.2021 10:53
Do Uliego mam wielki sentyment, ale powiedzmy szczerze - pewne rzeczy go niestety przerastają.
16.04.2021 10:06
Nie rozumiem, to Bayern jest Właścicielem RTLu, że zrezygnowano z Hoenessa, bo zrobiło się zamieszanie w Bayernie ? To chyba powinni większość dziennikarzy zwalniać z tego samego powodu. A Lothar już poleciał za robienie zamieszania ? Dziwne.
16.04.2021 10:06
Głupie gadanie ma swoje konsekwencje.
16.04.2021 10:05
Niech ten pan zajmie się swoją emeryturą, a do tego niech w końcu przestanie ingerować w klub, jego złota era się skończyła i teraz kto inny zarządza. Ps jak będzie odchodził to proszę spakować amatora hasanka wtedy cały klub odrzyje.