DieRoten.pl

Hitzfeld: Kovac wykonał b. dobrą robotę w Bayernie

25.04.2020, 20:36:24
FotoOlimpik

Na początku listopada minionego roku, po wstydliwej porażce 5:1 z Eintrachtem Frankfurt, z funkcji trenera pierwszej drużyny Bayernu zrezygnował Niko Kovac.

Decyzja monachijczyków była wówczas błyskawiczna ‒ tymczasowo obowiązki trenera przejął Hansi Flick, który na początku sezonu został zatrudniony jako asystent Kovaca. Przekazanie pałeczki 55-latkowi okazało się strzałem w dziesiątkę, albowiem Niemiec niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmienił oblicze bawarskiego klubu.

W ostatnim wywiadzie dla niemieckiego „Sky” swojego głosu użyczył legendarny Ottmar Hitzfeld, który w swojej karierze przez wiele lat miał okazję prowadzić FCB i święcić z nimi liczne sukcesy. 71-latek wskazał, że pod wodzą Flicka mistrzowie Niemiec grają naprawdę dobry i skuteczny futbol.

‒ To duża zaleta, że zna klub jeszcze z czasów, kiedy był piłkarzem. Był asystentem Jogiego Loewa i zna wielu zawodników z Niemiec. Jego zespół gra naprawdę dobry i skuteczny futbol. Zdobył i udowodnił, że zasłużył na zaufanie bossów ‒ stwierdził Hitzfeld.

‒ To bardzo ważne, aby móc dobrze radzić sobie z piłkarzami jako osobami, akceptować i zrozumieć ich. Wydaje się być bardzo dobry w te klocki. Z czasem można się także nauczyć metod treningowych i taktyki. Dobry charakter i odpowiednie kontakty z piłkarzami są ważne ‒ mówił dalej.

W tej samej wypowiedzi Hitzfeld odniósł się także do osoby Niko Kovaca, który w poprzednim sezonie przypomnijmy mimo różnych turbulencji ostatecznie sięgnął z zespołem po dublet. Ottmar jest przekonany, że mimo bardzo trudnego zadania, przed którym został postawiony Chorwat, były już opiekun FCB spisał się bardzo dobrze.

‒ Chciałbym również wspomnieć, że w moich oczach Niko Kovac także wykonał bardzo dobrą robotę w Bayernie. Niestety nie jest to zauważane. Sam fakt ponoszenia wielkiej odpowiedzialności, częstsze stawianie Robbena i Ribery'ego na ławce i inicjowanie wymiany pokoleniowej to bardzo trudne zadanie. Jako trener możesz tylko przegrać. On nie tylko dobrze tym sterował, ale także wygrał dublet. Niko jest naprawdę dobrym trenerem ‒ podsumował Hitzfeld.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (16)27.04.2020 13:19
Kovac? Nigdy nie widziałem tak słabo grającego Bayernu na dłuższą metę. Dobrze, że już go nie ma. Nie miał tego czegoś, co musi mieć trener również w psychologicznym podejściu do piłkarzy.
26.04.2020 19:24
p.Hitzfeld chyba jest pan już trochę daleko od piłki. Kovac spier...ł co tylko mógł. Gwiazdy same odchodzą a nie odstawia się je na bok. I tyle w temacie.
26.04.2020 07:39
Przecież wiadomo, że Kovacs poległ taktycznie i mentalnie do tego nie był elastyczny w prowadzeniu drużyny. Za mistrzostwo podziękujmy BVB , które oddało prowadzenie w tabeli.
26.04.2020 07:36
Ja już przestaje czytać większość opinii w środowisku piłkarskim, ponieważ większość to zwykła kurtuazja! Jak można gadać, że Kovac zrobił robotę, jak grali najbrzydsza piłkę od lat zresztą nawet piłkarze dyplomatycznie deprecjonują metody Kovaca
26.04.2020 03:13
Tak sobie myślę... porównując opinie Ottmara nt. Flicka i i Niko to jednak dmuchałbym na zimne ws tych zachwytów i namaszczaniem Hansiego przez Otta. Nie wiem ile płacą Hitzfeldowi, ale ... piłkarze ewidentnie się męczyli, żaden z nich nie pochwalił Niko po odejściu (np. Guardiolę gracze chwalą, mimo że ich nie prowadzi) i między wierszami daje się wyczytać że to była wyczekiwana i pozytywna zmiana, gdy dowiedzieli się że zarząd go pogonił. Skoro Ottmar, tak chwali Niko (a naprawdę nie ma za bardzo za co bo to już by było doszukiwanie się plusów niemal na siłę, aby coś było) i wg niego to jest bardzo klasowy spec, to Hansi też może nie wypalić bo tutaj też może się pomylić ze swoją opinią, i komentarze Ottmara przynajmniej w moich oczach trochę tracą na znaczeniu. Nie róbmy z Kovaca fachowca, którego zwolniła niewdzięczna szatnia. Dublet wygrał tylko i wyłącznie dlatego, że BVB w końcówce traciła punkty, a my wraz z nią. Nie potrafiliśmy odskoczyć na kilka ładnych oczek, bo była możliwość wygrania ligi o co najmniej 3 kolejki wcześniej.
26.04.2020 00:10
No nie, ciemny okres (takie średniowiecze) w historii Bayernu.
25.04.2020 23:07
Raczej tęsknoty za nim nie ma...
25.04.2020 22:54
Zwykład gadka kurtuazyjna, nie ma co tego nawet słuchać, każdy kto śledził mecze Bayernu w czasie Kovaca to wie jak to wyglądało... z nielicznymi wyjątkami.
25.04.2020 22:19
Jakoś po Bayernie nie zgłosił się po Kovaca jakiś inny wielki klub, także nie byłbym taki pewien czy ta robota została wykonana aż tak dobrze.
25.04.2020 21:41
Myślę, że samochodem na autostradzie da się szybciej pojechać, tylko trzeba trochę odwagi, a Kovac jej nie miał.
25.04.2020 21:37
O ile po pierwszym sezonie można było mówić o potrzebie dania szansy, to drugi pokazał że to trener który nie wyciągał wniosków ze swoich błędów i dalej brnął w konflikt z szatnią
25.04.2020 21:16
Nie ta liga. Od początku nam dziecko we mgle. Nie miał żadnego pomysłu na drużynę, trzeba było mu podziękować po sezonie.
25.04.2020 21:12
Nie zgadzam się ten Pan od początku był skazany na niepowodzenie i to się potwierdziło !
25.04.2020 21:02
25.04.2020 20:41
Moim zdaniem nie sprawdził się u nas i tyle.
25.04.2020 20:37