DieRoten.pl
Reklama

Hernandez: Projekt i ambicje PSG przekonały mnie

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

Jakiś czas temu potwierdzono oficjalnie, że Lucas Hernandez zmienił ekipę rekordowego mistrza Niemiec na grę w Paris Saint-Germain.

Choć monachijczycy proponowali Francuzowi nowy kontrakt i jego przedłużenie kilka miesięcy temu wydawało się kwestią czasu, to koniec końców Lucas zmienił zdanie i postanowił przenieść się do Paris Saint-Germain, gdzie otrzymał lukratywną 5-letnią umowę.

Wczoraj Hernandez udzielił wywiadu przy okazji wydarzenia sponsorskiego podczas tournée PSG i odniósł się między innymi do decyzji o opuszczeniu FCB i przyjęciu propozycji paryskiego klubu. Wicemistrz świata z 2022 roku podkreślił, że ambicje i projekt PSG przekonały go do zmiany otoczenia klubowego.

− Zdaję sobie sprawę, że miałem możliwość podpisania nowego kontraktu z Bayernem, ale projekt Paris Saint-Germain, ich zainteresowanie oraz ambicje sprawiły, że postanowiłem przyjąć ich propozycję – powiedział Hernandez.

− Potrzebowałem nowego wyzwania w swojej karierze. Bayern to oczywiście jeden z najlepszych klubów na całym globie. W końcu grałem tam kilka lat i zdobyłem wszystko, co było możliwe do wygrania. Teraz chcę napisać historię wraz z PSG – dodał.

−To prawda, że Bayernie byłem kontuzjowany bardzo często i opuściłem wiele spotkań. Nie mam pojęcia czy to wina zimna w Niemczech czy języka (śmieje się). Mimo wszystko pracuję nad tym, aby w przyszłości uniknąć kontuzji i problemów zdrowotnych – podsumował Lucas Hernandez.

Francuski defensor na Allianz Arenę trafił latem 2019 roku za sumę 80 milionów euro z Atletico. W trakcie swojego pobytu w Monachium, Lucas Hernandez rozegrał 107 spotkań dla Bayernu, zaś jego dorobek w tym czasie to 2 bramki, 8 asyst oraz 10 tytułów.

Źródło: RMC
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...