Henrichs: Udało nam się wrócić do gry

Przed kilkoma dniami Bayern Monachium rozegrał swoje pierwsze oficjalne spotkanie o stawkę w nowym sezonie 2022/2023.

Przypominamy, że w ubiegłą sobotę podopieczni Juliana Nagelsmanna w pełni zasłużenie zdobyli pierwsze trofeum w sezonie 2022/23, pokonując w finale Superpucharu Niemiec drużynę RB Lipsk.

Koniec końców pojedynek zakończył się zwycięstwem FCB 5:3, którzy mimo bardzo dobrej gry w ofensywie, popełnili jednak kilka błędów w defensywie. Ostatnio na temat porażki z „Bawarczykami” wypowiedział się defensor „Byków” – Benjamin Henrichs.

− Duch drużyny jest w porządku w zespole, udało nam się wrócić do gry w drugiej połowie spotkania. Czujemy, że sami jesteśmy sobie winni straconych bramek – powiedział Henrichs.

− Nie wyciągnęliśmy z tego wniosków. Myślę, że w drugiej połowie, po zmianie systemu, zagraliśmy dobrze. Przegrywać 0:3 przeciwko Bayernowi w połowie meczu nie jest naszą ambicją, chcieliśmy wygrać – podsumował Benjamin Henrichs.

Mistrzowie Niemiec mają jeszcze trochę czasu na przygotowania do kolejnego meczu o stawkę w rozpoczętym sezonie 2022/23 – już w najbliższy piątek monachijczycy zainaugurują nową kampanię ligową pojedynkiem z Eintrachtem Frankfurt na Commerzbank-Arenie o 20:30.

Źródło: Sport1