Hat-Trick Mullera we Frankfurcie: Eintracht - Bayern 0:4

W sobotnim spotkaniu 11 kolejki niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium pokonał we Frankfurcie miejscowy Eintracht 4:0. Bohaterem spotkania był Thomas Muller, który zaliczył hat-tricka. Czwarte trafienie dla gości zaliczył rezerwowy Xerdan Shaqiri. Było to 8 zwycięstwo podopiecznych Pepa Guardioli w obecnych rozgrywkach.

Opiekun gospodarzy Thomas Schaaf w porównaniu do ostatniego ligowego pojedynku swoich podopiecznych,przegranego 0:1 meczu z Hannoverem 96, postanowił dokonać trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Seferovic, Andersen i Oczipka zastąpili Madlunga, Kinsombiego oraz Kittela. Z kolei Pep Guardiola w porównaniu do środowego spotkania z AS Roma w miejsce Davida Alaby i Mehdiego Benatii posłał na plac gry Thomasa Mullera i Brazylijczyka Dante.

Bayern od samego początku starał się narzucić swój styl gry i już w 22 sekundzie meczu mógł objąć prowadzenie jednak Thomas Muller przegrał pojedynek z bramkarzem gości Feliksem Wiedwaldem. W 22 minucie świetnie na jeden kontakt zagrali Ribery z Lewandowskim, po czym Francuz idealnie dograł piłkę wzdłuż bramki, a Thomas Muller na raty, ostatecznie kolanem pokonał bramkarza gospodarzy. Bayern dążył  w pierwszej połowie do podwyższenia wyniku jednak nie potrafił zakończyć kreowanych przez siebie sytuacji. Tuz przed przerwą w 43 minucie Bernat zagrał kapitalnie w pole karne do Roberta Lewandowskiego, który zamiast strzelać z pierwszej piłki postanowił ją przyjąć,na tyle niefortunnie że ta ostatecznie znalazła się z rękach bramkarza gospodarzy. Dwie minuty przed tą sytuacją swoją okazję mieli gospodarze jednak strzał z rzutu wolnego Alexa Meiera obronił Manuel Neuer. Na przerwę goście schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły w niezmienionych składach. W 55 minucie dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia miał Lewandowski jednak po strzale głową reprezentanta Polski świetną interwencją popisał się Wiedwald. W 64 minucie po składnej akcji i drugiej asyście Ribery'ego Thomas Muller dobył swojego drugiego gola. Ledwie trzy minuty po tej akcji Muller skompletował hat-tricka po raz trzeci pokonując bramkarza gospodarzy. Tym razem asystę zaliczył Mario Goetze.

Po bramce na 3:0 trener Pep Guardiola dokonał trzech zmian w zespole Bayernu. Na boisku za Lewandowskiego, Lahma i Ribery'ego zameldowali się Robben, Rode oraz Shaqiri kolejno w 68, 71 oraz w 76 minucie spotkania.

Czwarte trafienie dla Bayernu zaliczył Xerdan Shaqiri zmieniając tor lotu piłki po strzale Sebastiana Rode.

Bohater spotkani Thomas Muller po dzisiejszym spotkaniu zrównał się z ilością goli z Mario Goetze i wspólnie z di Santo (Werder), Meierem (Frankfurt) oraz Okazakim (Mainz) przewodzi klasyfikacji strzelców niemieckiej Bundesligi.

Bawarczycy po 8 kolejkach mają na swoim koncie 7 punktów przewagi nad zespołami VfL Wolfsburg i Borussii Moenchengladbach, jednak obie ekipy swoje mecze ligowe zagrają w niedzielę.

FC Bayern: Neuer, Rafinha, Dante, Boateng - Bernat, Lahm Alonso - Goetze,Ribery, Muller - Lewandowski

Ławka rezerwowych: Zingerle, Benatia, Gaudino, Hojbierg, Rode, Shaqiri, Robben

Eintracht Frankfurt: Wiedwald - Chandler, Anderson, Russ, Oczipka - Medojevic, Hasebe - Aigner, Seferovic, Standera, Meier

Ławka rezerwowych: Hildebrandt, Madlung, Inui, Kadlec, Kittel, Piazon, Ignjovski

Żółte kartki: Chandler, Aigner - Ribery

Widzów: 51,500 (komplet)