DieRoten.pl
Reklama

Hargreaves: Mam nadzieję, że Kompany dostanie czas

fot. operations@newsimages.co.uk /Photogenica
Reklama

Po długich i mozolnych poszukiwaniach, ostatecznie Bayern Monachium znalazł następcę Thomasa Tuchela i nowego trenera rekordowego mistrza Niemiec.

Koniec końców wybór sterników Bayernu Monachium padł na byłego już szkoleniowca Burnley – Vincenta Kompany’ego, który podpisał z „Bawarczykami” trzyletnią umowę.

Z kolei we wczorajszym wywiadzie dla „Abendzeitung Muenchen” na temat nowego trenera FCB wypowiedział się Owen Hargraves, który miał okazję grać nie tylko dla bawarskiego klubu, ale i również w angielskiej Premie League. Anglik ma nadzieję, że Belg otrzyma odpowiednio dużo czasu i nie zostanie pochopnie zwolniony jak inni trenerzy.

− Jak najbardziej. Już wtedy w City był osobowością i kapitanem drużyny. Mogę sobie wyobrazić, że będzie dobrze pracował w Bayernie. Gra atakujący futbol z dużym posiadaniem piłki i wysokim pressingiem. Styl gry jest podobny do tego z Bayeru Leverkusen – powiedział Hargreaves.

− Sukces, jaki odniósł tam Xabi Alonso jako stosunkowo młody trener, był z pewnością decydującym czynnikiem przy wyborze Kompany’ego. Vincent mówi po niemiecku, jest świetnym facetem i ma niesamowite doświadczenie w piłce nożnej. To dobra mieszanka, która może pasować do Bayernu. Mam tylko nadzieję, że będą mieli do niego cierpliwość – dodał.

− Hansi Flick, Julian Nagelsmann i Thomas Tuchel również są świetnymi trenerami, ale nie mieli czasu, którego potrzebowali. Zwalnianie trenerów tak wcześnie powoduje niepewność. Miejmy nadzieję, że wyciągnęli z tego wnioski i dadzą Vincentowi czas, którego potrzebuje – podsumował Owen Hargreaves.

Belg swoją pracę jako szkoleniowiec Bayernu Monachium rozpocznie dokładnie 1 lipca. Niemniej jednak media donoszą już, że Vincent Kompany jest już mocno zaangażowany i wraz z Eberlem i Freundem pracuje już nad kształtem kadry na nowy sezon.


Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...