DieRoten.pl

Hamann i Augenthaler krytycznie o możliwym odejściu Alaby

27.03.2020, 10:01:31
FotoOlimpik

Na przestrzeni kilku ostatnich dni namnożyło się plotek na temat możliwego odejścia jednego z kluczowych zawodników Bayernu, a będąc dokładniejszym Davida Alaby.

W ostatnim czasie jednym z głównych tematów związanych z Bayernem jest przyszłość Davida Alaby, który wedle różnych plotek ma rozważać zmianę klubu w nadchodzącym letnim okienku transferowym. Na domiar wszystkiego niedawno nowym agentem Austriaka został Pini Zahavi, który ma rzekomo pomóc mu w znalezieniu nowej drużyny.

Potencjalnych kierunków dla 27-latka jest kilka, ale z niedawnych doniesień mogliśmy się dowiedzieć, że jego wymarzonym kierunkiem jest La Liga, gdzie zainteresowani mają być Barcelona oraz Real Madryt. Ostatnio na temat potencjalnej sprzedaży wychowanka FCB wypowiedział się Dietmar Hamann, który jest zdania, że odejście Alaby będzie wielką stratą.

− To będzie wielka strata, jeśli Alaba odejdzie z Bayernu. To obecnie jeden z najważniejszych piłkarzy w zespole. Znalezienie zastępstwa dla kogoś takiego będzie niemalże niemożliwym zadaniem, ponieważ to bardzo uniwersalny piłkarz – powiedział Niemiec.

− David ma 27 lat, więc to dla niego ostatnia szansa, aby udać się za granicę do absolutnie topowego klubu. Bayern musi go jednak zatrzymać za wszelką cenę. To jeden z 5 najlepszych zawodników w Bayernie, więc zasługuje na podwyżkę – podsumował Hamann.

Podobnego zdania jest również legendarny Klaus Augenthaler, który nie wyobraża sobie Bayernu bez Davida Alaby.

Na ten moment nie można wyobrazić sobie Bayernu bez Alaby. Może grać nie tylko na lewej obronie, ale i w środku. Tam bierze na siebie wielką odpowiedzialność i jest bardzo ważny dla zespołu – skomentował Augenthaler.

źródło: Abendzeitung Muenchen
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama04.04.2020 18:23
Bo trzeba patrzeć na to krytycznie, mam nadzieję, że ostatecznie rozsądek u Davida zwycięży i zostanie tam, gdzie mu najlepiej i gdzie najwięcej może osiągnąć.
28.03.2020 13:39
Święta racja Panie Augenthaler - na ten moment... A na nowy sezon to ciężko mi sobie wyobrazić,że Alaba ma miejsce w pierwszej 11.
Odejdzie to odejdzie, moim zdaniem na tym wojowaniu to więcej może stracić on niż Bayern.
27.03.2020 19:45
Ja myślę że cały ten szum to tylko wymysł prasy, przecież nie raz już taka sytuacja była a gracz nigdzie nie odszedł.
27.03.2020 17:38
@tapczan

Dokładnie. Zahavi uzyskał oczekiwany efekt. Spirala, że Alaba miałby odejść zaczęła się sama nakręcać.
27.03.2020 14:26
@Ivan7 Czytałeś wypowiedzi Kroosa, oglądałeś jego mecze w Bayernie? Facet wtedy uważał że będzie stricte ofensywnym pomocnikiem i największym playmakerem i powinien w ogóle to najlepiej zarabiać mimo że nie dawał tyle co Robbery. Po transferze powiedział że Real jest najlepszym klubem czyli lepszym od Bayernu mimo, że wtedy obiektywnie patrzeć byliśmy na równi. Bez Modrica i CR7 gów... by wygrał. Jego większość strzałów ląduje w trybuny, policzcie sobie dokładnie ilość uderzeń w meczu na bramkę i liczbę niecelnych w bayernie i Realu. Swoje atuty nadzwyczajne czyli umiejętność podania w punkt nie zależnie czy jest to 10m czy 50 m dół, góra, cross nie wykorzystał by tak dobrze w Bayernie jak w Realu.
27.03.2020 12:37
Będzie porażka jak z Tonim Kroosem
27.03.2020 11:21
Nie jest niezbędny, ale szkoda by było Austriaka.
27.03.2020 10:47
Gra na podwyżkę i tyle jak nie dostanie to odejdzie...
27.03.2020 10:05
Widać, że bąki puszczane przez Zahavi'go czuje coraz więcej osób czyli strategia działa.

reklama