DieRoten.pl
Reklama

Hamann: Bayern pokazał swój limit w meczu z Liverpoolem

fot. DieRoten.pl
Reklama

Choć przed rokiem Bayern Monachium był bardzo bliski awansu do finału Ligi Mistrzów, to w tym sezonie klub prowadzony przez Niko Kovaca dotarł tylko do 1/8 finału.

W ostatnim obszernym wywiadzie dla „Abendzeitung Muenchen” na temat Bayernu wypowiedział się Dietmar Hamann. Były zawodnik bawarskiego klubu i niemieckiej kadry narodowej odniósł się między innymi do przegranego przez monachijczyków dwumeczu z Liverpoolem.

Niemiec ma nadzieję, że „Bawarczycy” wyciągną wnioski i w przyszłym sezonie znowu zaatakują i staną się konkurencyjni na arenie międzynarodowej. Ponadto popularny „Didi” wypowiedział się jeszcze na temat zastąpienia duetu Robbery czy Timo Wernera, który latem może trafić na Allianz Arenę.

Co więcej Hamann jest również przekonany, że w przypadku zdobycia choć jednego tytułu, to mistrzowie Niemiec nie powinni zwalniać Niko Kovaca. Fragmenty wypowiedzi 45-latka znajdziecie poniżej.

Dietmar Hamann na temat:

...przegranego meczu z Liverpoolem:

...„Bayern pokazał swoje limity w meczu z Liverpoolem. W tym sezonie klub zawiódł na arenie międzynarodowej. To było rozczarowujące, ale nie niemożliwe. Liverpool ma z pewnością lepszy skład. Bayern musi wiele nadrobić. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będą w stanie konkurować z innymi”.

...zastąpienia duetu Robbery:

...„Kiedy tracisz dwóch tak ważnych zawodników jak Ribery i Robben, to musisz coś z tym zrobić. Nie wiadomo czy Davies sobie poradzi. Jeśli już wydajesz 80 milionów euro na defensora, to możesz sobie wyobrazić jakie sumy są potrzebne na atakujących graczy.”

...Timo Wernera:

...„Timo Werner to bardzo utalentowany zawodnik, to oczywiste. Bayern może być dla niego kolejnym krokiem. Pytaniem pozostaje – na jakiej pozycji ma grać? Wyobrażam go sobie na skrzydłach. To co wyróżnia Wernera to jego szybkość. Tego właśnie potrzebuje najbardziej Bayern.”

...Niko Kovaca:

...„Nie mam pojęcia czy inny trener poradziłby sobie lepiej w tym sezonie niż Kovac. Zachował spokój podczas jesiennego kryzysu i pozostał suwerenny. Jeśli Bayern zdobędzie choć jeden tytuł, to zyska szanse na atak z nową i odmłodzoną kadrą w przyszłym sezonie.”

...Erika ten Haga:

...„ten Hag? Należy poczekać i zobaczyć jak przyszły sezon się dla niego potoczy. Ajax gra bardzo dobrą piłkę, ale należy to udowodnić przez więcej niż tylko jeden sezon.”

...Bundesligi i Pucharu Niemiec:

...„Mistrzostwo trafi do Bayernu. Finał Pucharu będzie wyrównany, ponieważ zobaczymy najpewniej dwie najlepsze niemieckie drużyny w Niemczech obecnie. Jeśli Kovac zostanie mistrzem, to będzie to dobry sezon. Finał będzie wspaniały – zwłaszcza jeśli zobaczysz, gdzie był Bayern we wrześniu.”

 

Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...