DieRoten.pl
Reklama

Hainer: Wszyscy w klubie dbamy o Lucasa

fot.
Reklama

Niestety, ale na początku mistrzostw świata w Katarze, poważnej kontuzji doznał lewy obrońca Bayernu i francuskiej reprezentacji narodowej, a dokładniej Lucas Hernandez.

Francuz zerwał więzadło krzyżowe w kolanie, po czym przeszedł poważną operację. Niestety, ale wicemistrz świata z 2022 roku najpewniej nie będzie mógł już pomóc swoim kolegom w sezonie 2022/2023, o czym też informowaliśmy wcześniej.

Choć dla Lucasa Hernandeza niedawna kontuzja to wielki cios, to defensor może liczyć na pełne wsparcie całego bawarskiego klubu, o czym też wspomniał prezydent Herbert Hainer w rozmowie dla niemieckiego „Abendzeitung Muenchen”.

− Wszyscy w klubie, nasze kierownictwo sportowe wokół Hasana Salihamidzicia obecnie dba o to, aby Lucas otrzymał wszystko, czego potrzebuje, aby zakończyć rehabilitację w najlepszy możliwy sposób. To jest kluczowe w tym momencie – powiedział Hainer.

Nieco później, Herberta Hainera poproszono również o kilka słów na temat zaufania klubu do Juliana Nagelsmanna, zwłaszcza w czasie niedawnego wrześniowego kryzysu.

− To było słuszne i ważne, że jako klub zachowaliśmy absolutny spokój w tej fazie - ponieważ wszyscy jesteśmy przekonani o walorach Juliana w naszym klubie. Ma jasny pomysł na grę, ale zawsze jest na tyle elastyczny, by zaakceptować i zmienić pewne rzeczy – dodał.

− W czasie kryzysu odbyło się wiele dobrych dyskusji między Julianem, Hasanem i Kahnem, a w końcu przełącznik został przerzucony wspólnie, efekty widzieliśmy wszyscy – podsumował Herbert Hainer.

Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...