Hainer: W pierwszej połowie mieliśmy grę pod kontrolą

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że Bayern Monachium od początku roku znajduje się w wielkim dołku ze swoją formą na wszystkich frontach.

Wystarczy wspomnieć, że na 20 rozegranych spotkań w 2023 roku, zespół rekordowego mistrza Niemiec wygrał raptem 50% z nich… Z kolei w ubiegłą sobotę podopieczni Thomasa Tuchela zostali pokonani przez FSV Mainz i spadli na drugie miejsce w tabeli ligowej.

Stracone punkty oraz kolejna porażka wywołały oczywiście wielkie rozczarowanie w Monachium, co też potwierdził w rozmowie dla klubowych mediów prezydent bawarskiego klubu, czyli Herbert Hainer.

W pierwszej połowie spotkania z Mainz, mieliśmy tak naprawdę mecz pod kontrolą, prowadziliśmy 1:0. Jednakże zabrakło nam tej drugiej bramki, zapomnieliśmy o tym – powiedział Hainer.

Kiedy straciliśmy gola na 1:1, nagle się posypaliśmy – nasza gra była całkowicie rozregulowana. Podsumowując to była rozczarowująca druga połowa – podsumował Herbert Hainer.

Monachijczycy na wyciągnięcie wniosków będą mieli sporo czasu, albowiem kolejne spotkanie z udziałem FCB w Bundeslidze zaplanowano dopiero na przyszłą niedzielę, kiedy to zawodnicy Bayernu podejmą na własnym podwórku Herthę BSC.