DieRoten.pl
Reklama

Hainer o możliwym podwójnym triumfie w Lidze Mistrzów

fot.
Reklama

Sezon 2021/22 rozkręcił się na dobre. Zarówno piłkarze, jak i również piłkarki Bayernu Monachium mają za sobą wiele spotkań na krajowym i międzynarodowym podwórku.

Jeśli mowa o europejskich pucharach, to obie drużyny znajdują się obecnie na etapie ćwierćfinału. Podczas gdy piłkarze Bayernu swój pierwszy mecz z Villarreal rozegrają dopiero 6 kwietnia, to wczorajszego wieczoru piłkarki FCB poległy niezasłużenie z Paris Saint-Germain 1:2.

Nie dalej jak wczoraj, swoje zdanie na temat rozgrywek LM wyraził Herbert Hainer, czyli prezydent bawarskiego klubu, którego zapytano, czy jest możliwość podwójnego triumfu w Champions League w bieżącym sezonie 2021/22.

− W zeszłym roku prawie udało się to Chelsea (uśmiecha się). Wiara w wielkie tytuły i maksymalne sukcesy jest zawsze obecna w Bayernie. Nie przekreślałbym żadnej z tych drużyn – powiedział Hainer.

− Wciąż mam w pamięci wspaniałe zdjęcia, kiedy nasi mężczyźni i kobiety wspólnie świętowali zdobycie tytułów mistrzowskich na balkonie ratusza na Marienplatz. Motywy zawodników w tradycyjnych strojach obiegły cały świat – mówił dalej.

− Ostatnio nie było to możliwe z powodu pandemii. Gdybyśmy w tym roku mogli świętować nasz powrót na balkon z dwoma trofeami CL, byłoby to oczywiście niesamowite, ale nigdy w historii nikomu to się nie udało – podsumował Herbert Hainer.

Mimo wczorajszej porażki z Paris Saint-Germain, mając na uwadze grę monachijek, szanse FCB Frauen na awans w dalszym ciągu pozostają wysokie. Rewanż z PSG został zaplanowany na 30 marca o 21:00 na Parc des Princes w Paryżu.

Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...