DieRoten.pl
Reklama

Guardiola chciał Cuisance'a w Manchesterze City

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Pod koniec letniego okienka transferowego w 2019 roku, nowym piłkarzem klubu ze stolicy Bawarii został Mickael Cuisance, który wcześniej występował w Borussii M'Gladbach.

Mistrzowie Niemiec za utalentowanego pomocnika zapłacili Borussii M'Gladbach w sumie 12 milionów euro. Co prawda Francuz przez większość sezonu pełnił rolę rezerwowego, ale pod koniec kampanii ligowej 20-latek otrzymał kilka szans gry od Hansiego Flicka. 

Ostatnio Mickael Cuisance udzielił obszernego wywiadu dla francuskiego ,,L'Equipe'', w którym zdradził, że przed przenosinami na Allianz Arenę odbył rozmowę z Pepem Guardiolą odnośnie możliwego transferu do Manchesteru City. Niemniej jednak młodzieżowy reprezentant Francji zdecydował się na FCB.

– Ciężko jest odmówić Pepowi Guardioli. Wszyscy wiemy, jakim jest trenerem i jak gra jego zespół. Rozmawialiśmy o tym, ale to zostanie między nami. Może pewnego dnia nasze drogi się zejdą – powiedział Mickael Cuisance. 

W tej samej rozmowie z dziennikarzem Cuisance odniósł się również do Thiago Alcantary, który jest dla niego wielką inspiracją w zespole rekordowego mistrza Niemiec. 

– Thiago dla przykładu jest fenomenem. Wybrałem miejsce w szatni obok niego. Chciałem uczyć się od jednego z najlepszych środkowych pomocników na świecie. Bardzo mi pomógł, to dobry facet. Jest wielki, podczas gdy ja nadal jestem młody – podsumował Francuz.

Źródło: L'Equipe
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...