DieRoten.pl
Reklama

Goretzka: Wolałbym zagrać Mundial w innym kraju

fot.
Reklama

Wielkimi krokami zbliża się kolejny turniej mistrzostw świata w piłce nożnej, który tym razem odbędzie się w Katarze od listopada do grudnia.

Warto wspomnieć, że wybór Kataru jako gospodarza mistrzostw świata od miesięcy jest ostro krytykowany w całym środowisku piłkarskim. Jakby tego było mało, to ostatnio oliwy do ognia dolały wypowiedzi ambasadora MŚ, który odniósł się do homoseksualistów i określił ich orientację jako „chorobę psychiczną”.

Jak można było się spodziewać, wypowiedzi te wywołały wielkie poruszenie, zaś wielu piłkarzy krytycznie odniosło się (po raz kolejny) do organizacji turnieju w Katarze. Niedawno swoje stanowisko w dokumencie stacji ZDF przedstawił Leon Goretzka.

− Szczerze wolałbym inny kraj jako gospodarza mistrzostw świata w moim piłkarskim primie. Dla mnie dużym błędem było to, że kryteria wyboru gospodarza nie uwzględniały funkcjonującej sytuacji praw człowieka. To irytujące – przyznał Niemiec.

Myślę, że naszym zadaniem będzie wykorzystanie uwagi świata na takim turnieju do przekazania wartości, które są ważne dla nas, a nie tak ważne dla Kataru. W jakiej formie? Zobaczymy. Ale możecie być pewni, że zrobimy wszystko w tym celu – dodał.

W tej samej rozmowie z dziennikarzem, pomocnik rekordowego mistrza Niemiec został również poproszony o kilka słów na temat umowy Bayernu Monachium z katarskimi liniami lotniczymi Qatar Airways.

− Jestem przekonany, że Bayern będzie działał w interesie klubu i jego członków. Osobiście, nie miałbym nic przeciwko, gdyby FCB nie przedłużyło już kontraktu z Qatar Airways – podsumował Leon Goretzka.

Źródło: ZDF
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...