DieRoten.pl

Po rozegraniu szesnastu kolejek niemieckiej Bundesligi, klub ze stolicy Bawarii umocnił się na pozycji lidera, po tym jak ich główni rywale w walce o tytułu potracili punkty.

Podczas gdy RB Lipsk i Borussia Dortmund odnotowali tylko remis, to Bayer 04 Leverkusen został pokonany przez Union Berlin. Tym samym zwycięstwo Bayernu 2:1 nad ekipą SC Freiburg pozwoliło im się umocnić na pozycji lidera Bundesligi (4 punkty przewagi nad RBL).

Po wczorajszym wygranym meczu z fryburczykami, na kilka pytań dziennikarzy odpowiedział Leon Goretzka, który nie ma wątpliwości, że „Bawarczycy” odnieśli zasłużone zwycięstwo.

− Ogólnie rzecz biorąc zagraliśmy dobry mecz. Freiburg nieustannie nam przeszkadzał i utrudniał grę. To świadczy tylko o ich pasji. Koniec końców zasłużyliśmy na zwycięstwo – powiedział Goretzka.

− Stworzyliśmy sobie wiele okazji bramkowych, zaś gol na 1:0 jest idealnym przykładem na to. Jednakże kiedy prowadzisz tylko jedną bramką, to może to być zdradliwe – mówił dalej Niemiec.

W dalszej części wywiadu pomeczowego, pomocnik rekordowego mistrza Niemiec odniósł się również do występu Leroya Sane, który na boisku zameldował się w pierwszej części meczu, kiedy to zastąpił kontuzjowanego Serge’a Gnabry’ego.

− Leroy stawia przed sobą największe możliwe wymagania. Dzisiaj zaprezentował świetną mentalność podsumował Leon Goretzka.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama19.01.2021 17:32
Dlatego powróćcie wreszcie na dobrą ścieżkę :)
18.01.2021 12:10
I tak pewnie będzie już do końca sezonu...co mecz to nerwów.
18.01.2021 11:33
Najgorsze jest to że kolejny mecz ze straconą bramką.
18.01.2021 11:11
Też uważam, że powinno się wdusić "gaz do podłogi" i zamknąć mecz w 1 połowie, a potem wprowadzić rezerwowych i spokojnie trzymać rękę na pulsie. Ale nie, po co, nasi rywale nauczyli się już, że popełniamy błędy często i gęsto i że minimum jeden taki błąd na mecz im się trafi jako okazja na gola. Zmian nie widać w kierunku poprawy tego, a szkoda bo im dalej w sezon tym mniej takich błędów będzie bezkarnych.
18.01.2021 11:04
Szczególnie z taką obroną i grą w defensywie.
18.01.2021 09:10
Z takim Freiburgiem to powinno być z 3-0
18.01.2021 08:46
W naszym przypadku to kiedy prowadzimy nawet 2 to też może być zdradliwe :).