DieRoten.pl
Reklama

6-8 tygodni przerwy Goretzki...

fot.
Reklama

Niestety, ale choć sezon 2022/23 nawet się jeszcze nie rozpoczął, to pojawiają się już pierwsze problemy zdrowotne w pierwszym zespole Bayernu Monachium…

Jak już dobrze wiemy, dziś popołudniem Bayern wylatuje do USA, gdzie odbędzie kilkudniowe tournée – klub powróci do Monachium 24 lipca.

W ramach nadchodzącego „Audi Summer Tour” odbędzie się nie tylko wiele sesji treningowych z udziałem graczy FCB, ale i również zaplanowano liczne wydarzenia sponsorskie, które mają na celu promocję marki bawarskiego klubu.

Ponadto podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrają dwa mecze towarzyskie – najpierw z D.C. United, po czym Sadio Mane i spółka zmierzą się w boju z Manchesterem City, co będzie swego rodzaju próbą generalną przed starciem Superpucharu Niemiec z RB Lipsk (30 lipca).

Niestety, ale jak poinformował „Kicker” oraz „Sky”, na pokładzie samolotu lecącego do Waszyngtonu zabrakło Leona Goretzki… Dziennikarze informują, że pomocnik ma problemy z kolanem i nie trenował nawet w dzisiejszej porannej sesji treningowej przy Saebener Strasse.

Póki co nie wiadomo, jak poważny jest to uraz i kiedy 27-latek dołączy do swoich kolegów (być może jutro razem z De Ligtem, Salihamidzicem i Neppe).

Aktualizacja

Niestety, ale jak informuje niemiecki portal „Sky”, Leon Goretzka był zmuszony poddać się operacji kolana. Niemiec będzie zmuszony pauzować od 6 do 8 tygodni…

Źródło: Kicker / Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...