Goretzka: Naszym celem było zwycięstwo

Po tym jak ekipa rekordowego mistrza Niemiec pokonała w ubiegłą sobotę drużynę VfL Bochum, wczorajszego wieczoru zawodnicy FCB powrócili do akcji w Lidze Mistrzów.

Rywalem monachijczyków w ramach 1/8 finału Champions League była ekipa Paris Saint-Germain. Ostatecznie pojedynek na Parc des Princes zakończył się wygraną „Bawarczyków”, którzy dzięki trafieniu Kingsleya Comana uzyskali wynik 1:0.

Tym samym monachijczycy mogą z nieco większym optymizmem spoglądać na rewanżowe spotkanie w Monachium (8 marca), co też w rozmowie dla klubowej telewizji zauważył Leon Goretzka.

− Myślę, że w pierwszej połowie bardzo dominowaliśmy, choć nie mieliśmy zbyt wielu dobrych okazji bramkowych – powiedział Goretzka.

− Na tym poziomie musisz być ostrożny, co było widać w drugiej połowie. Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy w Paryżu. Naszym celem było wygrać, dlatego pozytywnie możemy spoglądać na rewanż – podsumował Leon Goretzka.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna będą teraz mieli kilka dni na regenerację i przygotowania do kolejnego wyzwania – w przyszłą sobotę zespół rekordowego mistrza Niemiec czeka bardzo trudny wyjazdowy pojedynek z Borussią M’Gladbach (początek boju o 15:30).

Źródło: FCB TV