Gnabry ponownie zwycięski podczas Euro U21

Wczorajszego dnia miało miejsce kolejne spotkanie na mistrzostwach Europy do lat 21, w którym 80 minut na boisku spędził nowy nabytek FCB, czyli Serge Gnabry.

W starciu grupy C podopieczni Stefana Kuntza mierzyli się na stadionie w Krakowie z Duńczykami, którzy swoje pierwsze spotkanie na Euro U21 przegrali z reprezentacją Włoch.

Ostatecznie wieczorny pojedynek pomiędzy Niemcami a Duńczykami zakończył się triumfem naszych sąsiadów zza Odry, którzy pokonali swoich rywali 3:0. Serge Gnabry wystąpił w pierwszym składzie i grał do 80. minuty, kiedy to został zastąpiony przez Oeztunaliego.

Na pierwszą bramkę 9,298 widzów zgromadzonych na stadionie Cracovii musiało czekać aż 53. minuty, kiedy to przepiękną bramką popisał Davie Selke. Bramkę na 2:0 zdobył w 73. minucie Marc-Oliver Kempf.

Kilka minut później Duńczycy zostali dobici przez Nadiema Amiriego, który wykorzystał podanie strzelca pierwszej bramki, Daviego Selke. Niemcy odnieśli tym samym swoje drugie zwycięstwo na młodzieżowych mistrzostwach Europy i są liderami grupy C mając nad Czechami i Włochami 3 oczka przewagi.

Już dziś wieczorem będziemy mogli podziwiać w akcji kolejnych zawodników Bayernu Monachium, albowiem w szlagierowym pojedynku naprzeciwko siebie stanie reprezentacja Chile (Arturo Vidal) oraz Niemiec (Joshua Kimmich).