Gnabry Piłkarzem Tygodnia LM

W ubiegłą środę rozegrane zostały ostatnie pojedynki w ramach drugiej rundy fazy grupowej elitarnych rozgrywek Champions League. Jak zwykle nie brakowało niespodzianek.

Skupmy się jednak na tym, co miało miejsce na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie, gdzie miejscowa ekipa "Spurs" w ramach drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów mierzyła się z drużyną Bayernu Monachium.

Co prawda pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem monachijczyków 2:1, ale nic tak naprawdę nie zapowiadało tego, co wydarzyło się w drugich 45 minutach. Podopieczni Niko Kovaca całkowicie zdeklasowali swoich rywali, zdominowali ich i rozbili aż 7:2.

Genialne wręcz zawody rozegrał Serge Gnabry, który w zaledwie 35 minut ustrzelił cztery bramki! Co więcej na zdobycie dwóch z nich niemiecki skrzydłowy potrzebował raptem 112 sekund, co jest absolutnym rekordem w Champions League. Ponadto 24-latek dołączył do elitarnego grona graczy, którzy w jednym spotkaniu LM zdobyli co najmniej 4 gole.

Nikogo nie powinien więc dziwić wybór UEFA − oficjalnie Gnabry został wybrany Najlepszym Piłkarzem Tygodnia w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dla Niemca to pierwsze tego typu wyróżnienie. Warto jednak wspomnieć, że ogółem Serge został okrzyknięty Zawodnikiem 2. kolejki przez różne media z całego świata.