DieRoten.pl

Przed rokiem mało kto wierzył, że Serge Gnabry stanie się jednym z najważniejszych piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec. Skrzydłowy w nowym zespole odnalazł się znakomicie i miał udział przy wielu bramkach.

Jeśli pod uwagę weźmiemy liczby młodego skrzydłowego dla Bayernu w minionym sezonie, to mówimy dokładnie o 13 bramkach i 9 asystach w 42 rozegranych spotkaniach. W swoim pierwszym roku gry jako gracz FCB Serge Gnabry zdobył mistrzostwo, Puchar oraz Superpuchar Niemiec.

Ostatnio młody pomocnik udzielił obszernego wywiadu dla "DAZN". Wychowanek VfB Stuttgart wypowiedział się między innymi na temat chęci wygrania Ligi Mistrzów oraz swojego odejścia z Arsenalu na rzecz Werderu Brema w 2016 roku.

Jak mogliśmy się jeszcze dowiedzieć piłkarz rekordowego mistrza Niemiec pragnie angażować się w pracę charytatywną. Jeśli jesteście ciekawi, co miał jeszcze do powiedzenia Serge na wiele innych tematów, to poniżej znajdziecie jego fragmenty wypowiedzi.

Serge Gnabry na temat:

...działalności charytatywne:

"...Zawsze chciałem zajmować się pracą charytatywną, zwłaszcza że część mojej rodziny pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej. Moi rodzice nauczyli mnie, że zawsze trzeba się dzielić i pomagać innym. Dołączyłem do projektu Common Goal bez chwili zastanowienia. Chcę także być wzorem dla innych."

...rasizmu:

"...Jeśli masz inny kolor skóry, pochodzenie, wyznajesz inną religię, to od czasu do czasu jesteś atakowany. Urodziłem się w Niemczech i czuję się jak Niemiec. Nigdy nie miałem z tym problemu. Niestety tak jak w przypadku z Leroyem Sane we Wolfsburgu, coś takiego wciąż ma miejsce w 2019 roku.

...Hoffenheim:

"...Rozmawiałem z Julianem Nagelsmannem, który totalnie mnie zafascynował. Bardzo spodobał mi się styl gry, który był ofensywny i dominujący. Powiedziałem sobie: 'Ok, zanim udam się do Bayernu, to chcę tutaj pograć przez rok i nauczyć się od takiego trenera jak Nagelsmann."

...odejścia z Arsenalu:

"...Zdecydowałem się odejść, ponieważ nie chciałem tylko grać w meczach pucharowych co jakiś czas. Powiedziałem sobie więc, że muszę wykonać krok wstecz. W Bremie grałem regularnie. Gra w piłkę znowu zaczęła sprawiać mi radość."

...celów w Bayernie:

"...Wygrałem już mistrzostwo i Puchar Niemiec, teraz chcę wygrać Ligę Mistrzów. To marzenie, które posiadamy wszyscy w naszym zespole. Jestem zadowolony ze swojego czasu gry, to najważniejsze. Z czasem chciałbym przejąć rolę kogoś, kto w wieku 24 lat może już pomagać młodszym, tak jak i mnie pomagano."

 

 

źródło: DAZN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama17.08.2019 19:32
Dla mnie już jest gwiazdą a będzie jeszcze lepszy!!
17.08.2019 19:17
Obecnie chyba nikt nie wyrzuca go z podstawy :) powodzenia Serge!
17.08.2019 16:26
Wczoraj pokazał, że jest i będzie ważnym elementem w naszej ofensywie. Bardzo dobrze współpracuje z Kimmichem. Nic tylko czekać na więcej z jego strony :D
17.08.2019 12:28
To jeden z naszych najlepszych transferów, nie dość ze był bardzo tani, to jeszcze zarząd miał na niego plan co nie jest częste dla naszych „fachowców”. Rok wypożyczenia w Hoffenheim to był strzał w dziesiątkę. W ostatnim sezonie potrzebował pół roku, żeby się zaaklimatyzować, ale tera widać już że jest to odpowiedni zawodnik w odpowiednim miejscu.
17.08.2019 11:08
Gnabry wczoraj był świetny . Gnabry już wszedł na wyższy poziom , teraz tylko niech jeszcze zrobi to Coman.