DieRoten.pl

Głosowanie na Zawodnika Grudnia w BL

12.01.2020, 01:11:19
FotoOlimpik

Poznaliśmy już nominowanych graczy do piątej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w sezonie 2019/20, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w poprzednim roku.

Podobnie jak w poprzedniej edycji nominowanych jest sześciu zawodników. Tym razem w ich gronie znalazł się jeden piłkarz rekordowego mistrza Niemiec, a będąc dokładniejszym Philippe Coutinho. Stawkę uzupełniają jeszcze tacy gracze jak Timo Werner (RB Lipsk), Philipp Max (Augsburg), Marco Reus i Jadon Sancho (obaj BVB) oraz Filip Kostic (Eintracht)

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

Nominowani zawodnicy:

– Timo Werner (RB Lipsk)
– Philipp Max (Augsburg)
– Marco Reus (Borussia Dortmund)
– Jadon Sancho (Borussia Dortmund)
– Filip Kostic (Eintracht Frankfurt)
– Philippe Coutinho (Bayern)

>>> Głosować można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Sierpień: Robert Lewandowski (Bayern)
Wrzesień: 
Amine Harit (Schalke)
Październik: Serge Gnabry (Bayern)
Listopad: Timo Werner (RB Lipsk)
Grudzień: 
Styczeń: 
Luty: 
Marzec: 
Kwiecień:
Maj:
 

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (1)

reklama12.01.2020 20:31

reklama