Garcia: Choć możemy być dumni, to jesteśmy rozczarowani

20.08.2020, 01:07:51
Photogenica

Bayern Monachium ma za sobą kolejne spotkanie w ramach sezonu 2019/20. Jak już doskonale wiemy nie dalej jak wczoraj monachijczycy mierzyli się w Lidze Mistrzów.

Rywalem ekipy rekordowego mistrza Niemiec był Olympique Lyon, który choć przegrał 3:0, to bez względu na wszystko piłkarze francuskiego klubu mogą być dumni ze swojego występu w starciu z Bayernem.

Podczas pomeczowej konferencji prasowej na liczne pytania dziennikarzy odpowiadał trener „Les Olympiens”, czyli Rudi Garcia. Szkoleniowiec OL nie ukrywa, że jego podopieczni mogli prowadzić z początku, ale indywidualna jakość Serge'a Gnabry'ego przeważyła.

− Powinniśmy prowadzić z początku, ale to Bayern wyszedł na prowadzenie dzięki indywidualnej jakości i błyskotliwości Serge'a Gnabry'ego. Choć czuliśmy niesprawiedliwość, to nie poddaliśmy się w drugiej połowie − powiedział Garcia.

− W drugiej połowie pokazaliśmy się z lepszej strony. Karl mógł nawet strzelić na 2:1, ale wtedy powstrzymał go Neuer. Tak naprawdę Bayern nie grał spokojnie i moim zdaniem monachijczycy są zadowoleni, że pokonali nas jako faworyci − mówił dalej trener Olympique.

Olympique mimo straconych bramek nie poddał się i walczył do samego końca. W trakcie dalszej konferencji prasowej trener Garcia podkreślił, że choć jego drużyna może być dumna z występu, to mimo wszystko wszyscy są zawiedzeni.

− Choć możemy być tak naprawdę dumni z tego, co dziś zaprezentowaliśmy, to mimo wszystko jesteśmy rozczarowani. Na początku spotkania mieliśmy dwie dogodne okazje bramkowe, ale zabrakło nam szczęścia − podsumował Rudi Garcia.

źródło: UEFA

KONKURS TYPERA

Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)

20.08.2020 21:12
Oczywiście że brawa dla Lyonu ale moim zdaniem gdyby Francuzi strzelili tego pierwszego gola to Bayern by ich rozniósł.
20.08.2020 17:52
Brawa dla Lyonu, naprawdę grali nieźle. To aż cud, że nie straciliśmy choć jednej bramki.
20.08.2020 14:09
@ForzaFCB bo niektórych to chyba boli,że Bayern wygrywa... Barcę się gniecie nie dlatego,że grasz super ale dlatego,że oni są w kryzysie... wygrywasz z Lyonem ale głównie dlatego,że oni byli nieskuteczni i miałeś szczęście na początku meczu... można i tak świat rysować pewnie. Niektórym ewidentnie ciężko przełknąć,że Bayern może być na szczycie i za wszelką cenę trzeba pokazać,że dzisiaj ten szczyt to nie żadne Mount Everest a ledwo wystający między blokami pagórek na który i tak się ledwo co udało wspiąć.
20.08.2020 12:20
trochę bez sensu taka wypowiedź bo w drugą stronę można powiedzieć: Jesteśmy rozczarowani, bo mogliśmy strzelić 2-3 bramki więcej. Gdyby Muller i Goretzka trafili czysto w piłkę mielibyśmy więcej goli na koncie. Lewy też mógł dołożyć jedno trafienie.

Opiniowanie meczu na zasadzie gdybyśmy strzelili to czego nie strzeliliśmy to usprawiedliwianie porażki.
20.08.2020 10:13
@jastrzab123 oni też mają słabe strony, Bayern może nie będzie grał tak ofensywnie i wysoko bo Mbappe to wykorzysta.Z Neymarem jest różnie.
20.08.2020 09:03
Pytanie czy z PSG też będziemy mieli tyle szczęścia ?
20.08.2020 08:54
Mimo pozytywnego wrażenia nie mieli szans. Nawet mimo to że trafili na nasz słabszy dzien
20.08.2020 08:18
Ale chciałbym też zauważyć, że mocno, ale to mooocno w mediach się przekoloryzowuje Lyon w tym meczu.
Ja rozumiem, że chłopaki wyprowadziły 2,3 kontry w pierwszych 15 minutach, ale no generalnie to oni za wiele nie grali, Bayern wygrał gładko 3:0 (plus bramka ze spalonego), w drugiej połowie klepaliśmy w poprzek od 45 do ostatniej minuty grając na 50% możliwości co najwyżej, a w TV/ na twitterze to słyszę/widzę, że Lyon zrobił w tym meczu tak wiele i zagrali fantastycznie. Bez przesady
20.08.2020 08:13
Nie położyli się przed Bayernem i byli bardzo nieprzyjemnym rywalem. Nie przez przypadek wyrzucili z rozgrywek juve i $ity.
20.08.2020 07:39
Trzeba przyznać początkowo grali ładnie i byli groźni, ale cytując klasyka "Niewykorzystane okazje lubią się mścić". Teraz czeka nas największe wyzwanie w tym sezonie oby nasi podołali.
20.08.2020 07:17
To był taki mecz, że po prostu należało wykorzystać wszystkie możliwe okazje do zdobycia bramki. Lyon tego nie zrobił i to my meldujemy się w finale.
20.08.2020 05:28
Szczęście było po naszej stronie mimo kilku wielkich błędów Ale na szczęście wygrana po naszej stronie co cieszy ! Co do Finału teraz to nie będzie już tak lekko i takiego wyniku pewnie