DieRoten.pl

Spośród wielu utalentowanych zawodników grających w poszczególnych zespołach można wyróżnić wielu naprawdę wyróżniających się piłkarzy, z którymi klub wiąże wielkie nadzieje na przyszłość.

reklama

Jednym z takich zawodników jest 17-letni Christian Fruechtl, który gra na pozycji bramkarza. Mimo swojego młodego wieku urodzony w Bischofsmais golkiper wywarł już wielkie wrażenie nie tylko na włodarzach klubu, ale i również sztabie szkoleniowym.

Na co dzień Fruechtl pełni funkcję trzeciego golkipera, zaraz za plecami Manuela Neuera oraz Svena Ulreicha. Jednakże w obliczu urazu Manuela, 17-latek został tymczasowo mianowany do roli drugiego bramkarza „Die Roten”.

W trwającym obecnie sezonie Christian rozegrał już pięć spotkań dla drugiej drużyny Bayernu a także wystąpił w pojedynku młodzieżowej Ligi Mistrzów. Jak na razie 17-latek nie miał okazji zadebiutować w oficjalnym meczu pierwszego zespołu.

Jak się okazuje są ku temu powody – dziennikarze „Bilda” informują, że Bayern Monachium planuje długoterminową przyszłość z Fruechtlem jako spadkobiercą Manuela Neuera, dlatego też klub nie chce ryzykować i wystawiać 17-latka w pierwszym zespole, aby chłopak nie „spalił się” w przypadku niepowodzenia.

Urodzony 28 stycznia 2000 roku Niemiec od dłuższego już czasu trenuje z pierwszym zespołem i jest szykowany jako przyszły następca Manuela Neuera.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama11.10.2017 21:38
Też widzę w nim przyszłość naszego klubu.
11.10.2017 21:27
Mówicie o "pewnych meczach". W obecnej formie, Bayern nie ma żadnego pewnego meczu. Z WfL wszystko było pod kontrolą, aż do feralnej próby interwencji Svena Od tego wszystko zaczeło się sypać. Bayern potrzebuje klasowego zmiennika. Urleich jest dobrym zmiennikiem, ale na taki klub jak Hertha, czy Hoffenheim. Bayern musi się zabezpieczyć na taką ewentualność, bo nigdy nie wiadomo, czy Manu nie będzie się sypał częściej...
11.10.2017 21:13
A ja bym go nie wypożyczał, same treningi z Manuelem więcej mu dają niż gra w słabszych klubach, a i w meczach ligowych powoli powinien dostawać szansę.
11.10.2017 17:04
Bez wypożyczenia nic z niego nie będzie. Według mnie nie ma różnicy czy wystawimy Fruchtla czy Starke w bramce. Milan zaryzykował z Donnarumą i się nie zawiódł więc można spróbować też z Fruchtlem
11.10.2017 14:19
Trzeba dawać mu szansę albo wypożyczyć na rok do zespołu z 2. Bundesligi.
11.10.2017 11:52
Ja bym mu dał szansę. Ale na razie w meczach, w których jest pewny wynik. A do tego Bayern dopiero musi wrócić.
11.10.2017 11:42
Skoro to taki talent i wywarł tak wielkie wrażenie na wszystkich to czemu nie dać szansy mu skoro Sven popełnio błędy po których miedzy innymi tracimy punkty ? Jak zwykle chwalą się, chwalą jaką dobrą młodzież momy (U-19 jeszcze nigdy nie awansowało z grupy młodzieżowej LM) ale nic z tego nie wynika, nikt szansy nie dostanie mimo kontuzji (dwóch bocznych lewych obrońców kontuzjowanych to gro Rafi, a w lato był ogrywany Friedl), tylko się kombinuje, to jak ktoś mo się przebić z młodzieży ?;]
11.10.2017 11:28
Tyle,że przed Manu jeszcze spokojnie te 7-8 lat kariery jak nie więcej,także za jakiś czas być może będzie trzeba jakoś rozdzielić który bramkarz jest pierwszym wyborem w zależności od rozgrywek.

reklama

reklama