DieRoten.pl

Freund: Zdecydujemy czy Boateng otrzyma umowę

02.10.2023, 14:25:50
Ł. Skwiot

Wszystko wskazuje, że już niebawem do kadry pierwszej drużyny Bayernu Monachium zawita Jerome Boateng, który od lipca pozostaje bez klubu.

Zgodnie z zapowiedziami niemiecki stoper zjawił się wczoraj przy Saebener Strasse i odbył trening z zawodnikami Bayernu. W najbliższych 2-3 dniach Jerome będzie nadal trenować z FCB, po czym bossowie podejmą decyzję o tym, czy otrzyma on krótkoterminowy kontrakt.

Zostało to dziś potwierdzono przed odlotem do Kopenhagi przez dyrektora sportowego monachijczyków, czyli Christopha Freunda, który odniósł się również do prywatnych problemów 35-latka (oskarżenie o przemoc wobec partnerki).

− W tej chwili trenuje z nami, Jerome również mieszka w Monachium. Dlatego wczoraj trenował z nami po raz pierwszy. Będzie również trenował na Saebener Strasse przez następne dwa lub trzy dni – powiedział Freund.

− W tym tygodniu zdecydujemy czy otrzyma umowę. Wtedy porozmawiamy z nim i zobaczymy, jaka będzie najlepsza decyzja dla wszystkich zaangażowanych stron – mówił dalej.

− Po prostu tydzień temu kontuzji doznało trzech środkowych obrońców. Szczególna sytuacja, oczywiście myśleliśmy o tym (…). Jerome jako osoba prywatna… Tak, oczywiście toczy się postępowanie, ale w tej chwili jest zawieszone i dlatego jest to również jego prywatna historia i dlatego nie jest to dla nas wielka sprawa. Każdy może mieć własne zdanie. Ale w obecnej sytuacji obowiązuje domniemanie niewinności. Tak to już jest – dodał.

Freund podkreślił również, że po swoim powrocie do Bayernu, Jerome został bardzo dobrze przyjęty przez kolegów z drużyny.

− Było bardzo dobrze. Jerome jest miłym człowiekiem, który został dobrze przyjęty przez chłopaków z drużyny. Mogę powiedzieć o nim tylko pozytywne rzeczy, ponieważ teraz go poznałem – podsumował Christoph Freund.

źródło: Sport1
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (18)03.10.2023 08:45
Będę zaskoczony jeśli nie dostanie tego kontraktu.
03.10.2023 01:16
Wielkie kluby szkolą mniej zawodników niż kiedyś. Bolączką nowoczesnej piłki jest to, że łatwiej kupić gotowego piłkarza niż wyszkolić młodego. To nie tylko kłopot Bayernu tylko światowy trend
03.10.2023 00:19
@DonJupp4ever że mamy słaby campus, albo że trener 1 składu boi się stawiać na młodych bo tak naprawdę nic nie wiemy o ludziach z campusu ;)
02.10.2023 23:27
@kicek
Nikt. Takim kimś miał być Kahn i wiadomo jak to się potoczyło. Nikt w Bayernie nie będzie chciał wstrząsów, jest im dobrze tak jak jest. Do tego dzięki takim konkurentom jak BVB i RB, czyli braku konkurencji, to wiele nie trzeba do podstawowych sukcesów, kolejny mistrz z rzędu i tak wpadnie.
02.10.2023 22:59
Smiech na sali, czy w końcu ktoś w tym Klubie zmądrzeje, następny Trener i NIC, następny menago oby nie gorszy od hasanka, a my kupujemy i kupujemy szrot, a potem bo kontuzja bo tamto. Ktoś musi tym Klubem wstrząsnąc tylko KTO.
02.10.2023 22:28
@Jurgen1982 nie musisz mi tłumaczyć, znam sytuację, czyli w campusie Bayernu nie ma prócz Buchmana innego uzdolnionego młodego stopera i trener woli Boatenga który w przeciętnym Lyonie nie łapał się do składu. O czym to świadczy?
02.10.2023 20:49
jeśli ktoś się śmiał w tamtym roku z Blinda to teraz chyba jest gorzej
02.10.2023 19:53
@DonJupp4ever młody był jeden który miał dostać szansę, buchmann ale był kontuzjowany od dłuższego czasu i teraz miał wracać ale już naderwal jakiś mięsień i znowu wypadł na miesiąc a może dłużej.... więc boa jest 4 wyborem i biorą go na wszelki wypadek jak któryś z trójki złapie kontuzje to on będzie na ławce, a jak będą dwie kontuzje to on wejdzie... a jak buchmann wreszcie wyjdzie z kontuzji to będzie pewnie 4 wyborem a boa spada z końcem roku znowu na wolny rynek .... chyba że buchmann znowu przedłuży swoje leżenie na hamaku o kolejne parę miesięcy to pewnie z nim przedłuża albo kupią kogoś zima
02.10.2023 19:39
Parodia z tym Boatengiem, na co Bayernowi taki piłkarz? Gdzie są młodzi piłkarze i kiedy mają dostać szanse jak nie teraz?
02.10.2023 19:33
Za bardzo zarząd zaufał trenerowi jeśli chodzi o letnie okienko transferowe i popłynął a teraz robi dobra minę do złej gry!!
02.10.2023 19:19
@Silesi nie napiszę bo widzę że nie gramy ładnie ani efektywnie. Mleko się rozlało i to trzeba będzie zmienić i liczę na okienko zimowe, ale jak czytam co 2 komentarz że jesteśmy słabi albo mamy słaby skład to trochę brzmi to komicznie. Bo skład mamy dobry ale brakuje ławki i że 2 solidnych do 1 składu ale kto obecnie w bl ma super skład na każdej pozycji ? Musimy kupić tej zimy prawego obronce i defensywnego pomocnika i w lato dokupić jeszcze kilku zmienników i tyle ale nie dramatyzujcie już że jesteśmy ciency

Edytowano : 2023-10-02 19:21:48

A boa ma być zapchajdziura na Bochum czy koeln a nie na real w lidze mistrzów. Przychodzi za free bo się buchmann czy jak on tam ma połamał i nie wraca a teraz znowu coś naderwal i znowu ma go nie być prze miesiąc czy dwa...
02.10.2023 18:07
Tylko pogratulować, wszyscy skupili się na Harrym, na Rice czy Walker gdzie to wszystko upadło. A zabrakło czasu i dobrego planu B na dobrych zastępców.
02.10.2023 17:59
Zadzwońcie do Lucio. To mój ulubiony stoper.
02.10.2023 17:17
@Jurgen1982 nie wiem czy zauważyłeś ale mamy spore problemy na tyłach bo zarząd albo żydzi grosza albo prześpi okienko. Czyli problemy na własne życzenie. Pewnie zaraz napiszesz ze tracimy najmniej z ligi bramek...wyprzedzając napisze tak, to prawda ale tracimy za dużo jak na Bayern. Nie przystoi nam drżeć o każdy wypad przeciwnika w nasze pole karne. Nie przystoi też tracić 3 gole z United w dołku. Jest wiele do poprawki ale jak zarząd będzie odwalał także numery jak ostatnio to żaden trener tego nie poukłada.
02.10.2023 16:51
@Silesi a który klub pokazuje jak się dobrze prowadzi? BVB się już wyprzedalo i strzelam że zajmą 4-5 miejsce w tym sezonie, Leverkusen zaraz wypuści Alonso do realu i się skład posypie bo kluczowi zawodnicy pójdą do Anglii lub Hiszpanii.... to samo cyklicznie robi RB mają sztywny szkielet w miarę już starawy te poulseny, forsbergi, orbany czy gulacsi... Olmo zaraz ucieknie bo już mu ciasno, openda czy raum też pewnie się już rozglądają bo kluby typu RB, bvb to tylko przystanki do kariery w której nigdy dobrej kasy nie dostaną ani żadnego pucharu nie wygrają więc nikt, kto się wybije tam nie zostanie i będzie ciągły odpływ zawodników z tych klubów. A jak BVB zajmie przykładowo 5 miejsce i wypadnie z lm na starcie to dopiero zaczną się zawodnicy wiercić... więc serio dajcie spokój z tym lamentem, jest ubogi skład liczbowo ale nie demonizujmy tego. Wygraliśmy 11 razy z rzędu lige i 2 razy lm w tym czasie. Miejmy trochę cierpliwości i zobaczmy co się stanie w okienku zimowym jeśli nic to wtedy można biadolić ale na razie poczekajmy ;)

Edytowano : 2023-10-02 16:53:55

I możemy zebrac jak fraiburg czy inny klub z średnia jakością 35 zawodnikow których będzie potem wstyd wypuścić na boisko tylko po co ?
02.10.2023 15:28
To co się dzieje w Bayernie w ostatnich miesiącach pokazuje reszcie stawki jak nie prowadzić klubu piłkarskiego. A na koniec obrywa się i tak piłkarzom.
02.10.2023 15:16
Freund zaczyna z wysokiego c
02.10.2023 14:31
Ciekawe ile razy wystąpi.