DieRoten.pl
Reklama

Freund: Sytuacja nie jest łatwa dla de Ligta

fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Reklama

Na ten moment parę podstawowych stoperów Bayernu Monachium tworzą Dayot Upamecano oraz sprowadzony tego lata Matthijs de Ligt.

Choć mogło się wydawać, że po ostatnim wyśmienitym wręcz sezonie 2022/23, pozycja Matthijsa de Ligta jest niezagrożona w Bayernie, to póki co Holender pełni tylko rolę rezerwowego w bawarskim klubie.

Po części ma to oczywiście związek z kontuzją, która dokuczała holenderskiemu defensorowi w ostatnich tygodniach. Co prawda reprezentant Holandii uporał się już z urazem, lecz w dalszym ciągu nie odgrywa u Thomasa Tuchela większej roli w planowaniu składu.

W bieżącej kampanii 24-latek spędził na boiskach zaledwie 81 minut w 5 meczach, grając często w roli defensywnego pomocnika… Matthijs co prawda rozumie swoją sytuację i zamierza walczyć o powrót do XI, ale wielu ekspertów jest przekonanych, że sytuacja może przerodzić się w konflikt na linii trener i zawodnik. O kilka słów na ten temat poproszono wczoraj Christopha Freunda, czyli dyrektora sportowego FCB.

− Mamy trzech światowej klasy środkowych obrońców i będziemy ich potrzebować w sezonie. Oczywiście w tej chwili sytuacja nie jest łatwa dla Matthijsa, on chce grać – zaznaczył Freund.

− Ale jestem przekonany, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy rozegra o wiele więcej spotkań – podsumował Christoph Freund.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...