Francja remisuje, Austria z porażką

Nie dalej jak wczoraj odbyły się kolejne spotkania na arenie międzynarodowej w ramach drugiej przerwy reprezentacyjnej w 2022 roku.

Sezon 2021/22 oficjalnie dobiegł końca wraz z finałem Ligi Mistrzów. Niemniej jednak po krótkich urlopach, spora grupa zawodników Bayernu (20) powróciła do akcji na arenie międzynarodowej. Wczoraj mogliśmy oglądać w akcji kilku z nich.

Stadion Poljud w Splicie: Chorwacja 1:1 (0:0) Francja

O 20:45 swoje drugie spotkanie rozegrali wczoraj zawodnicy francuskiej reprezentacji narodowej, którzy mierzyli się na wyjeździe w ramach Ligi Narodów UEFA z drużyną Chorwacji.

Pojedynek na Stadion Poljud w Splicie był dość wyrównany i obie ekipy wypracowały sobie po 5 okazji bramkowych. Koniec końców mecz zakończył się podziałem punktów i remisem 1:1. Na listę strzelców wpisali się z kolei Adrien Rabiot (52’) oraz Andrej Kramaric (83’).

Jeśli mowa o występach zawodników Bayernu, to podczas gdy Lucas Hernandez i Kingsley Coman przesiedzieli starcie na ławce rezerwowych, to Benjamin Pavard rozegrał pełne 90 minut. Francuzi do akcji wracają już 10 czerwca, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Austrią.

Ernst-Happel-Stadion we Wiedniu: Austria 1:2 (0:1) Dania

Nieco później do akcji wkroczyli z kolei podopieczni Ralfa Rangnicka, który od niedawna prowadzi austriacką reprezentację. Rywalem Austriaków była Dania, która kilka dni temu pokonała Francuzów.

Ostatecznie pojedynek na Ernst-Happel-Stadion we Wiedniu zakończył się zwycięstwem Duńczyków, którzy okazali się skuteczniejsi i pokonali swoich rywali 2:1. Marcel Sabitzer pojawił się na boisku w drugiej połowie i rozegrał 45 minut. W następnym meczu Sabi i spółka zmierzą się z Francją (10 czerwca).