Flick: Zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie ciężki mecz

Bayern Monachium nie zawiódł oczekiwań swoich kibiców i odniósł kolejne zwycięstwo w Bundeslidze. Przypominamy, że dla monachijczyków było to już dwudzieste piąte starcie w tym sezonie ligowym.

Na ten moment sytuacja w tabeli ligowej prezentuje się dość przejrzyście − Bayern zgromadził do tej pory 55 punktów, podczas gdy wiceliderzy z Dortmundu tracą do monachijczyków cztery oczka. Stawkę zamyka z kolei RB Lipsk z dorobkiem 50 punktów.

Po dzisiejszej wygranej 2:0 nad Augsburgiem (po bramkach Muellera i Goretzki), na temat przebiegu spotkania tradycyjnie wypowiedział się trener Hansi Flick. 55-latek jest zadowolony, że mimo problemów w pierwszej połowie, mistrzowie Niemiec ostatecznie odnieśli zwycięstwo.

− Zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie ciężki mecz. Pierwsza połowa tylko to potwierdziła. Ausburg dobrze się bronił i zamykał wolne przestrzenie na boisku − powiedział Hansi Flick.

− W drugiej połowie objęliśmy prowadzenie, ale nie byliśmy w stanie zamknąć wyniku meczu wcześniej, zaś Augsburg miał wielką okazję, aby wyrównać. Gol na 2:0 był już dla nas ulgą. Najważniejsze są trzy punkty, czego też chcieliśmy. Dokonaliśmy tego − mówił dalej.

Dokładnie o 18:00 w Muzeum Niemieckiej Piłki w Dortmundzie odbyło się losowanie par 1/2 finału rozgrywek Pucharu Niemiec. Jak już wiemy „Bawarczycy” o awans do finału powalczą z Eintrachtem Frankfurt. Co na temat wylosowanego przeciwnika sądzi Flick?

Frankfurt posiada wielkie doświadczenie, kiedy mowa jest o grze w pucharach. Posiadają dobrą jakość i grają z wielką pasją. To będzie wielka pucharowa batalia. Chcemy dotrzeć do finału, więc musimy ograć Eintracht − podsumował trener FCB.