DieRoten.pl
Reklama

Flick: To nie ma nic wspólnego z występami Sane

fot. Shutterstock
Reklama

Dwa dni temu oficjalnie poznaliśmy kadrę, jak Hansi Flick powołał na najbliższe marcowe zgrupowanie niemieckiej reprezentacji narodowej.

Ostatecznie niemiecki szkoleniowiec zdecydował się na czterech piłkarzy Bayernu Monachium. Podczas gdy Manuel Neuer leczy kontuzję, to w Bawarii pozostało dwóch innych graczy – Thomas Mueller oraz Leroy Sane.

Choć brak powołania dla Thomasa był już pewny od kilku dni, to nieobecność wspomnianego wyżej Leroya wywołała niemałe zaskoczenie. Na początku spekulowano, że ma to związek ze słabszą formą Niemca, ale wszelkie wątpliwości rozwiał sam Hansi Flick.

− Nie, brak powołania dla Leroya nie ma żadnego związku z poziomem jego ostatnich występów. Powód jest zupełnie inny – powiedział Flick.

− Pragniemy po prostu dać szansę innym zawodnikom, dlatego potrzebowaliśmy trochę miejsca. Poszukiwanie innych alternatyw, to jedno z zadań naszego sztabu. Zaczęliśmy już teraz – podsumował Hansi Flick.

Biorąc pod uwagę dotychczasowy dorobek Leroya Sane w niemieckiej kadrze narodowej, to mówimy dokładnie o 50 występach, 11 bramkach oraz 6 asystach.

Źródło: DFB TV
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...