DieRoten.pl

Flick obserwował Tiago już od 6 lat!

fot.
Reklama

Mając na uwadze opinie licznych ekspertów, to kilka dni temu Bayern Monachium pozyskał jeden z najlepiej zapowiadających się talentów portugalskiej piłki.

Mowa jest rzecz jasna o chwalonym przez media i ekspertów Tiago Dantasie, który trafił do Bayernu na zasadzie rocznego wypożyczenia (mistrzowie Niemiec mieli zapewnić sobie opcję wykupu pomocnika za sumę 8 milionów euro).

Jakiś czas temu dość ciekawy artykuł przedstawił niemiecki portal „Spox”, z którego mogliśmy się dowiedzieć się, że 19-latek został ściągnięty na osobiste życzenie Hansiego Flicka, który od dawna jest fanem talentu Portugalczyka. Co więcej zawodnik od dłuższego czasu miał też być obserwowany przez Marco Neppe, czyli szefa skautingu FCB.

Nie tak dawno temu na temat Dantasa wypowiedział się też szef skautingu Benfiki, czyli Jose Boto. 54-latek zdradził w jednym z wywiadów, że trener bawarskiego klubu obserwował Tiago od sześciu ostatnich lat!

Znam trenera Bayernu od dłuższego czasu. Jakieś sześć lat temu zaprosiliśmy go do siebie do Lizbony – powiedział skaut Benfiki.

− Miał miejsce również turniej, na którym zobaczył grę Tiago Dantasa. Od tamtej pory stał się jego fanem i zawsze o niego pytał – podsumował Jose Boto.

Tiago Dantas

19-latek nominalnie jest środkowym pomocnikiem i uchodzi za niezwykle utalentowanego zawodnika. Dantas w Benfice występuje już od 2010 roku i ma na swoim koncie liczne występy w młodzieżowych zespołach klubu ze stolicy Portugalii. W sezonie 2020/21 Tiago miał już okazję wystąpić w 5 oficjalnych meczach drugiej ligi portugalskiej, zaś jego dorobek to 3 asysty.

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...