DieRoten.pl

Mając na uwadze opinie licznych ekspertów, to kilka dni temu Bayern Monachium pozyskał jeden z najlepiej zapowiadających się talentów portugalskiej piłki.

Mowa jest rzecz jasna o chwalonym przez media i ekspertów Tiago Dantasie, który trafił do Bayernu na zasadzie rocznego wypożyczenia (mistrzowie Niemiec mieli zapewnić sobie opcję wykupu pomocnika za sumę 8 milionów euro).

Jakiś czas temu dość ciekawy artykuł przedstawił niemiecki portal „Spox”, z którego mogliśmy się dowiedzieć się, że 19-latek został ściągnięty na osobiste życzenie Hansiego Flicka, który od dawna jest fanem talentu Portugalczyka. Co więcej zawodnik od dłuższego czasu miał też być obserwowany przez Marco Neppe, czyli szefa skautingu FCB.

Nie tak dawno temu na temat Dantasa wypowiedział się też szef skautingu Benfiki, czyli Jose Boto. 54-latek zdradził w jednym z wywiadów, że trener bawarskiego klubu obserwował Tiago od sześciu ostatnich lat!

Znam trenera Bayernu od dłuższego czasu. Jakieś sześć lat temu zaprosiliśmy go do siebie do Lizbony – powiedział skaut Benfiki.

− Miał miejsce również turniej, na którym zobaczył grę Tiago Dantasa. Od tamtej pory stał się jego fanem i zawsze o niego pytał – podsumował Jose Boto.

Tiago Dantas

19-latek nominalnie jest środkowym pomocnikiem i uchodzi za niezwykle utalentowanego zawodnika. Dantas w Benfice występuje już od 2010 roku i ma na swoim koncie liczne występy w młodzieżowych zespołach klubu ze stolicy Portugalii. W sezonie 2020/21 Tiago miał już okazję wystąpić w 5 oficjalnych meczach drugiej ligi portugalskiej, zaś jego dorobek to 3 asysty.

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama09.10.2020 21:40
Fajnie jakby odpalil ale nie ma co się napalać.
09.10.2020 21:21
09.10.2020 19:27
Coz, więc nie może to być przypadkowe.
09.10.2020 18:00
Trzymam kciuki za niego
09.10.2020 11:12
Na jakąś zachciankę trenera w postaci Sarra czy właśnie Dantas zarząd musiał przystać, bo zapracował sobie na trochę zaufania, a te 'prośby' do najdroższych nie zaliczają się więc ryzyko niewielkie.
09.10.2020 11:04
Jak byłem 2 lata temu w Benfice na stażu trenerskim, to widziałem, że tam Flick w krzakach siedzi z lornetką i łypie na Dantasa. A tak poważnie, to fajny chłopak, ale musi jeszcze pracować. Wówczas wszyscy jarali się Joao Felixem i to była największa "gwiazdeczka" akademii Seixal.