DieRoten.pl

Sprowadzony latem 2020 roku na zasadzie wolnego transferu Tanguy Nianzou z pewnością inaczej wyobrażał sobie swój pierwszy sezon w barwach Bayernu Monachium.

Na samym początku Francuz doznał poważnej kontuzji uda, która wykluczyła go z gry na wiele tygodni, zaś kiedy już defensor powrócił do akcji i zadebiutował w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec, to ponownie odniósł ten sam uraz...

Na całe szczęście Tanguy Nianzou trenuje już z piłką i jest bardzo bliski powrotu do treningów z drużyną. Mimo wszystko podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener Flick przyznał, że 18-latek nie uda się raczej z kolegami do Kataru na Klubowe Mistrzostwa Świata.

− Obecnie pracuje indywidualnie. Ma jeszcze jeden krok do wykonania. Będziemy go bacznie obserwować. Nie myliśmy, że pojedzie z nami na KMŚ. Możemy zabrać tylko ograniczony skład − powiedział Hansi Flick.

− Musimy poczekać i dać mu tyle czasu, ile to niezbędne. To druga poważna kontuzja, więc musimy być ostrożni i uważać − mówił dalej.

W dalszej części swojej wypowiedzi opiekun bawarskiego klubu potwierdził również, że Nianzou odznacza się wielkim nastawieniem i co więcej zdołał już opanować język niemiecki.

− Tanguy to wielki talent i odznacza się świetnym nastawieniem. Mówi już po niemiecku i można z nim swobodnie rozmawiać. Jest z nami na co dzień i pracuje absolutnie profesjonalnie. Wiele od siebie wymaga, co jest bardzo pozytywne − podsumował trener Flick.

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama23.01.2021 19:11
Może po kontuzji szansę mu dać? Za słabego Alabe
23.01.2021 16:51
A po co ma lecieć, na wycieczkę?
23.01.2021 11:07
To już chyba tradycja,że musimy mieć gościa,który cały sezon ma z głowy?
Oby udało mu się pograć trochę w ostatnich miesiącach sezonu żeby tak naprawdę go sprawdzić na ile będzie znaczący dla przyszłego sezonu.
23.01.2021 09:36
Będzie dostawał jakieś szanse ale w lidze sytuacja niepewna więc będzie o to trudno.
22.01.2021 23:42
Chlopaka trzeba przygotowac na kolejny sezon. W tym niech pogra jakies ogony zeby tylko poczuc sie czescia zespolu.
22.01.2021 18:33
Najchętniej to na tym ,,Mundialu'' zobaczyłbym Bayern II ale cóż.
22.01.2021 18:25
Jak już ogarnął język to naprawdę dobrze o nim świadczy. Niech upora się z wszystkimi problemami zdrowotnymi i niech ciśnie o miejsce w składzie. Na KMŚ oczywiście nie ma sensu go zabierać jako turystę.
22.01.2021 18:07
Gdyby mu nie zależało to by tak prędko nie nauczył się języka. Ciekawe czy chociażby taki Tolisso również może się pochwalić taką umiejętnością.
22.01.2021 17:51
Oby coś z niego rzeczywiście było na dłuższą metę. Ale widac że pierwszy skład to na razie melodia przyszłości i pewnie nie chodzi wyłącznie o kontuzje, choć gdyby nie one rozwój postępowałby zapewne szybciej.