DieRoten.pl

Flick: Nie ma już wymówek!

14.01.2021, 23:39:58
FotoOlimpik

Wczorajszego wieczoru klub ze stolicy Bawarii ku zaskoczeniu wszystkich kibiców i nie tylko został niespodziewanie wyeliminowany z Pucharu Niemiec przez Holstein Kiel.

Bayern mimo usilnych starań nie sprostał zadaniu i odpadł po konkursie rzutów karnych z drugoligowym zespołem Holstein Kiel (2:2 po dogrywce oraz 6:5 w rzutach karnych).

Ostatnio swoje zdanie w wywiadzie dla oficjalnego portalu Niemieckiego Związku Piłki Nożnej wyraził sam Hansi Flick, który odniósł się między innymi do motywacji, marnowanych okazji oraz gry monachijczyków obronie. 55-latek podkreślił, że nie ma już żadnych wymówek i „Bawarczycy” muszą wrócić na właściwe tory.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Hansi Flick na temat:

…motywacji:

„…Pod względem motywacji nie mogę krytykować mojej drużyny. Przez 120 minut próbowali wywalczyć awans. Moim zdaniem to drobne detale zadecydowały o wszystkim w tym meczu. Bramka na 1:1 pod koniec pierwszej połowy jest typem gola, który tracimy bardzo często.”

…szukania wymówek:

„…Nie ma już wymówek! Pokazaliśmy przez całe 120 minut, że jesteśmy sprawni i stać nas na wysiłek. Zbyt wiele spotkań i za mało odpoczynku. Musimy patrzeć przed siebie i zacząć grać swój skuteczny i zwycięski futbol. Musimy wrócić na właściwe tory.”

…krytyki Schweinsteigera:

„…Rozmawialiśmy i pracowaliśmy nad naszym stylem gry wysoką linią obrony. Należy zabezpieczyć miejsce za plecami obrońców. To nie ma nic wspólnego z wysoką linią. Nasz styl gry polega na wywieraniu presji na rywalu.”

…bramki na 1:1:

„…Gol na 1:1 jest oczywiście rozczarowujący, ponieważ tracimy tak bramki raz za razem. Musimy popracować nad elementami, które musimy poprawić. Nie tylko mając piłkę u nogi, ale i grając w odbiorze.”

…kreowanych szans:

„…Kiedy patrzę na nasze szanse, które tworzymy poprzez grę na skrzydłach, to często po prostu potrzebujemy lepszego ostatniego podania. Możemy być lepsi.”

…możliwych zmian i planu B:

„…Dokonaliśmy dziś kilku zmian. Nie graliśmy tak, jak zwykle ma to miejsce. Nie mamy jednego z góry określonego planu A. To zawsze coś, nad czym myślimy w naszym sztabie szkoleniowym. To nie jest tak, że nie myślimy o tych sprawach.”

…przestrzelonego karnego Roki:

„…Nie sądzę, że ktokolwiek go wini. O rzutach karnych decydują chybione jedenastki. Marc nie wykorzystał karnego, ale stoimy za nim murem. Będziemy go wspierać - bez żadnych wyrzutów.”

źródło: DFB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)15.01.2021 18:38
Zgadzam się, nie ma wymówek!!
15.01.2021 18:02
Przynajmniej jedno zdanie mądre: Nie ma już wymówek!
15.01.2021 15:15
Jak będzie pressing i ruch to przeciwnik nie będzie mieć czasu na szukanie długich piłek ... wszystko fajnie ale Nasi sił nie mają by ciągle był ten pressing czy gegenpressing
15.01.2021 12:34
…krytyki Schweinsteigera:
„…Rozmawialiśmy i pracowaliśmy nad naszym stylem gry wysoką linią obrony. Należy zabezpieczyć miejsce za plecami obrońców. To nie ma nic wspólnego z wysoką linią. Nasz styl gry polega na wywieraniu presji na rywalu.”

Czyli w tej kwestii chyba nic sie nie zmieni... i o ile w ogole cos sie zmieni, bo rywale taktyke Flicka juz rozpracowali
15.01.2021 12:13
Jakoś niezbyt przekonująco...

Skoro nie ma wymówek, to z Freiburgiem na pełnym gazie i pokaz siły!
15.01.2021 10:57
z tymi słowami Hansiego mam wrażenie, że jest jak z grą... jedno i drugie się nie zmienia od jakiegoś czasu.
15.01.2021 09:03
Zobaczymy w niedziele czy to tylko puste słowa czy rzeczywiście w końcu coś zmieni się.
15.01.2021 01:50
Wysoko ustawiona formacja zakłada właśnie pressing, a tego pressingu zabrakło w kluczowych momentach.
15.01.2021 00:21
Tylko w jednym się z nim zgadzam. Żadnych wymówek. Dość usprawiedliwiania się i szukania winnych tam gdzie ich nie ma. Gra ktoś źle to pokazać paluchem Pan X/Y/Z gra kibel i musi się poprawić. Skoro w szatni nie słuchają to może trzeba ich inaczej motywować. A jak i to nie poskutkuje to trzeba pomyśleć co ci ludzie robią w Bayernie. Bo z dnia na dzień nikt się grać nie oduczył. Pewne automatyzmy zawsze zostaną, zawsze. I trzeba umieć z tego korzystać, a nie liczyć na to, że rywal się podłoży.
14.01.2021 23:53
Czyli plan na Freiburg ten sam, gramy wysoką linią obrony.
14.01.2021 23:46
"Moim zdaniem to drobne detale zadecydowały o wszystkim w tym meczu. "

No cóż... Z całym szacunkiem, ale "drobne detale" to mogą zadecydować o wyniku Naszego meczu np. z Liverpoolem, a nie z drużyną gdzie różnica w umiejętnościach poszczególnych piłkarzy jest tak ogromna.

Nic, trzeba już patrzeć w przyszłość. W niedzielę bardziej niż wyniku oczekuję przede wszystkim jakiejś poprawy w grze. Choćby i minimalnej (bo na żadną inną liczyć nie można w tak krótkim czasie).