DieRoten.pl

Flick: Neuer to bramkarz absolutnej klasy światowej!

16.06.2022, 10:30:18

W ubiegły wtorek swoje ostatnie spotkanie w ramach drugiej w 2022 roku przerwy reprezentacyjnej rozegrali piłkarze kadry narodowej Niemiec.

Niemiecka reprezentacja narodowa pokazała się tym razem z bardzo, ale to bardzo dobrej strony i rozbiła swoich rywali z Włoch aż 5:2, zdobywając pierwszy komplet punktów w ramach nowej odsłony Ligi Narodów UEFA.

Dzień po zakończeniu spotkania, wywiadu dla oficjalnej strony „DFB.de” udzielił selekcjoner Hansi Flick, który poruszył wiele tematów związanych z grą swojego zespołu. Niemiec odniósł się między innymi do występu Manuela Neuera, który rozegrał fenomenalny mecz.

− To bramkarz absolutnej klasy światowej! Dotyczy to zarówno jego bronienia dostępu do bramki, jak i gry z piłką. Cechuje go spokój, opanowanie i jakość, która pozwala mu rozgrywać tak, aby jego kolega po podaniu mógł coś jeszcze zrobić – powiedział Flick.

W tej samej rozmowie, selekcjoner niemieckiej reprezentacji narodowej został również zapytany o nieustanną krytykę, która spływa na Timo Wernera oraz Leroya Sane.

− Ważne jest, aby zawodnicy czuli się pewnie. To właśnie im przekazaliśmy. Cieszymy się, że Timo strzelił dwie bramki – mówił dalej.

− Podobnie jak Leroy, dużo zainwestował i wywierał presję na przeciwniku. Był to jednak bardzo dobry występ zespołowy – podsumował Hansi Flick.

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)16.06.2022 17:54
Dla mnie to najlepszy bramkarz Świata w tej chwili!! Niby w słabych meczach przydarza mu się rozluźnienie ale w ważnych meczach jest po prostu najlepszy. Żaden bramkarz nie gra tak równio!!
16.06.2022 15:24
Wiadomo i coś się boje,że będziemy szukać znowu kilka lat zanim się trafi jego godny następca gdy już przyjdzie pora.
16.06.2022 12:23
16.06.2022 12:22
Dokładnie, bez niego bylibyśmy biedni.
16.06.2022 10:49
Najlepszy z najlepszych!