DieRoten.pl
Reklama

Flick: Neuer to bramkarz absolutnej klasy światowej!

fot.
Reklama

W ubiegły wtorek swoje ostatnie spotkanie w ramach drugiej w 2022 roku przerwy reprezentacyjnej rozegrali piłkarze kadry narodowej Niemiec.

Niemiecka reprezentacja narodowa pokazała się tym razem z bardzo, ale to bardzo dobrej strony i rozbiła swoich rywali z Włoch aż 5:2, zdobywając pierwszy komplet punktów w ramach nowej odsłony Ligi Narodów UEFA.

Dzień po zakończeniu spotkania, wywiadu dla oficjalnej strony „DFB.de” udzielił selekcjoner Hansi Flick, który poruszył wiele tematów związanych z grą swojego zespołu. Niemiec odniósł się między innymi do występu Manuela Neuera, który rozegrał fenomenalny mecz.

− To bramkarz absolutnej klasy światowej! Dotyczy to zarówno jego bronienia dostępu do bramki, jak i gry z piłką. Cechuje go spokój, opanowanie i jakość, która pozwala mu rozgrywać tak, aby jego kolega po podaniu mógł coś jeszcze zrobić – powiedział Flick.

W tej samej rozmowie, selekcjoner niemieckiej reprezentacji narodowej został również zapytany o nieustanną krytykę, która spływa na Timo Wernera oraz Leroya Sane.

− Ważne jest, aby zawodnicy czuli się pewnie. To właśnie im przekazaliśmy. Cieszymy się, że Timo strzelił dwie bramki – mówił dalej.

− Podobnie jak Leroy, dużo zainwestował i wywierał presję na przeciwniku. Był to jednak bardzo dobry występ zespołowy – podsumował Hansi Flick.

Źródło: DFB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...