DieRoten.pl

Bayern Monachium w porównaniu do sezonu 2018/19, nie miał sobie równych w kampanii 2019/20 i przeszedł przez rozgrywki Champions League niczym burza!

W ostatnim czasie namnożyło się wywiadów czy to z zawodnikami, czy też trenerem Bayernu, czyli Hansim Flickiem, który w zaledwie 10 miesięcy poprowadził swoich podopiecznych do triumfów w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów.

Ostatnio 55-latek udzielił wywiadu dla niemieckiego tygodnika "Sport Bild", w którym dał jasno do zrozumienia, że zdobycie trypletu, to coś zupełnie innego niż złoto na Mundialu w 2014 roku. Ponadto Flick poruszył kwestię przyszłości Thiago oraz wystawienia w finale z PSG Comana.

Poniżej znajdziecie fragmenty wypowiedzi Hansiego Flicka. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tą lekturą!

Hansi Flick na temat:

...swojego wkładu w tryplet:

"... Jeśli każdy włoży w to swoje serce i duszę, da z siebie wszystko, to nie tylko poprawi się zespół, ale każdy stanie się indywidualnie lepszy. Ta mentalność była widoczna i namacalna przez cały czas! Prowadziła nas do wybitnych występów."

...zdobycia złota na Mundialu a potrójnej korony:

"... Teraz sytuacja była inna, bardzo szczególna. Byłem trenerem pierwszej drużyny, odpowiedzialnym za personel i zespół. To było coś innego, bardziej intensywnego."

...przyszłości Thiago:

"... Szczerze powiedziawszy zakładam, że nas opuści tego lata (...). Nie odbyliśmy kolejnej rozmowy na ten temat. Sądzę, że decyzja została już podjęta przez niego."

...wystawieniu Comana w finale LM:

"... Nie popełniłbym błędu, gdybym postawił na Perisica lub Coutinho. Ivan grał świetnie w poprzednich meczach, a Philippe prezentował najwyższym poziom na treningach, był sprawny i miał sporo pewności siebie. Dobrze, że mieliśmy tyle opcji. Nie mogę powiedzieć dokładnie, co sprawiło ostatecznie, że postawiłem na Kingsleya, ale było to prawdopodobnie przeczucie. Dużo rozmawiamy ze sobą w zespole, zaś jako trener podejmujesz ostateczną decyzję w różnych sprawach. Zawsze jest lepiej, gdy jako trener wiesz, co myślą inni, kiedy możesz rozmawiać z liderami, poznać ich zdanie i podjąć decyzję mając więcej argumentów. W ostatnim treningu Ivan grał w zespole A, nie blefowałem wtedy. Lubię jednak zostawiać sprawy otwarte do końca."

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama03.09.2020 12:10
Oby zawsze przeczucie miał tak dobre:-)
02.09.2020 22:36
To prawda, widziałem tę wielką wiarę w oczach piłkarzy. To było niesamowite.
02.09.2020 20:35
Wielkie brawa ale skończmy już słodzić, teraz zbliża się nowy sezon i na nim się skoncentrujmy.