DieRoten.pl

Flick: Cieszymy się, że wkraczamy do akcji

23.11.2022, 12:47:51

Wczorajszego późnego popołudnia odbyła się konferencja prasowa niemieckiej reprezentacji narodowej przed dzisiejszym spotkaniem z Japonią.

Na pytania dziennikarzy odpowiadali nie tylko selekcjoner Hansi Flick, ale i również Joshua Kimmich (fragmenty wypowiedzi niemieckiego pomocnika znajdziecie tutaj).

Z kolei selekcjoner „Die Mannschaft” podczas konferencji meczowej odniósł się nie tylko do sytuacji kadrowej, ale i również przygotowań do dzisiejszego pojedynku z Japonią. Niemiec nie ukrywa, iż jest bardzo zadowolony z faktu rozpoczęcia zmagań na mistrzostwach świata.

− Mogę ujawnić, że Manuel Neuer zagra. Jo Kimmich również zagra od początku. Gorzkie jest to, że brakuje Leroya Sane, ponieważ jest on graczem, który robi różnicę. Mamy jednak nadzieję, że będzie mógł zagrać w niedzielę z Hiszpanią – powiedział Flick.

− Mamy za sobą bardzo dobre treningi. Nasz ostatni trening był udany. Mimo wszystko jesteśmy świadomi faktu, że nasza grupa jest bardzo silna. Niemniej jednak cieszymy się, że wszystko się zaczyna i wkraczamy do akcji – dodał.

Przy okazji selekcjonera „Die Mannschaft” poproszono również o kilka słów na temat Japonii oraz Japończyków, którzy występują w niemieckiej 1. Bundeslidze.

− Jestem fanem japońskiego stylu gry w piłkę. Kamada rozgrywa znakomity sezon, Endo to jeden z najlepszych pomocników w Bundeslidze. Czeka nas trudne zadanie, ale będziemy gotowi – mówił dalej.

− Wszyscy są taktycznie i technicznie bardzo dobrze wyszkoleni w japońskiej kadrze – podsumował Hansi Flick.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)23.11.2022 17:57
Piękne wejście smoka :)
23.11.2022 17:35
Niestety ale nie udało się i teraz zrobiło się naprawdę nieciekawie!!
23.11.2022 14:34
Trudna grupa, ale trzeba wygrywać!
23.11.2022 13:31
Wierzę w wygraną. Niemcy nie maja łatwiej grupy więc 3 pkt priorytetem. Z Hiszpanią będzie remi i wygrana z Kostaryką.
23.11.2022 13:16
Zobaczymy co Flick wymyślił i czy wszystko będzie chodziło tak jak powinno, kto jak kto, ale Flick turniejowo jest świetny,
23.11.2022 13:16
To po wygraną Herr Flick, i w pierwszym meczu i w turnieju.